ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:52

Şahin, seyyahlarla piknik yaptı

Şahin, seyyahlarla piknik yaptı


Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, 12 ilden Bursa’ya gelen 504 seyyah gençle Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde piknik yaptı.

        Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’ın liderliğinde gerçekleştirilen 'Seyyah-Ulu Çınarın İzinde Projesi' çerçevesinde Bursa’ya gelen seyyahlar, Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde eğlenceli bir gün geçirdi. İstanbul, Aydın, Ankara, İzmir, Isparta, Çanakkale, Düzce, Aksaray, Afyon, Denizli, Kayseri ve Konya’dan gelen seyyahlar, rehber ve liderler eşliğinde Kaplıkaya Cazibe Merkezi’ndeki keyifli gezinin ardından piknik yaptı.

"2023 VİZYONU İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ"

        Genç seyyahlarla bir süre sohbet eden Süleyman Şahin, 18-21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2. dönem kapsamında Bursa’ya gelen 504 genç seyyahı ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Bursa’nın, Osmanlı İmparatorluğu’na 130 yıl başkentlik yapan ve 6 padişahın türbesinin bulunduğu tarih ve kültür şehri olduğunu belirten İl Müdürü Şahin, gençlerden geziden aldıkları manevi duygularla Bursa’dan ayrılmaları isteğinde bulundu.

Gençlerin, sosyal gelişimlerinin yanında geçmişini, medeniyetini ve değerlerini öğrenmeleri için bu programların düzenlendiğini belirten Şahin, "Arkadaşlıklar, dostluklar oluşturup farklı kültürleri, şehirleri öğrenirken, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecekteki emanetçileri olarak bu ülkenin milli-manevi değerlerini çok iyi alarak gelecek nesillere aktarmanızı da arzu ediyoruz. Dolayısıyla manası olmayan, içi boş olan, duygusu olmayan, anlam ifade etmeyen hiçbir şeyin topluma bir yararı olmaz. Bu medeniyeti, maneviyatı ve değerleri özümseyerek ileri götürmemiz lazım ki güçlü Türkiye olsun. Biliyorsunuz 2023 vizyonumuz var. 2023’te, dünyada ekonomisi en güçlü 10 ülke arasına girme arzusunda olan bir Türkiye var. Bunları da sizlerle yapacağız. Hep birlikte yapacağız. Onun için çok çalışacağız."

        Gençlerin verilen imkanları iyi değerlendirmesini isteyen Şahin, "Bu imkanlar karşılığında sizin bu ülkeye boyun borcunuz artıyor. Bu borcunuzu da ailenize, çevrenize, bu ülkenin değerlerine, birliğine, bütünlüğüne ve güzelliğine sahip çıkarak ödeyeceksiniz.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER