ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2014 Perşembe 10:10

Şahin, Isparta'da 'Gül' topladı!

Şahin, Ispartada Gül topladı!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Isparta'da gül bahçesini gezerek, gül topladı.


Şahin, 2. Uluslararası Davraz Kongresi için geldiği Isparta'da Havalimanı Kavşağı'nda Isparta Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel ve parti teşkilatı tarafından karşılandı.

Keçiborlu ilçesine bağlı Güneykent beldesindeki gül bahçelerini gezen Şahin, önüne taktığı torba ile gül topladı. Şahin, burada parfüm devlerinin kalıcı olarak kullandıkları gül yağının çok değerli ve 1 milyon tomurcuktan 1 kilogram gül yağı elde edildiğini öğrenince şaşırdı.

Isparta gülünün çok güzel kokuya sahip olduğunu dile getiren Şahin, "Hayat her zaman düz, hoş ve hoşumuza giden şekilde gelişmiyor. Bunun da güzel bir nasihatıdır. Dolayısıyla bir takım acılara katlanırsanız bunun da mükafatı vardır. Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı" dedi.

Şahin, Isparta gülü hakkında da Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün'den bilgi aldı. Gözgün, Japonya, Singapur, Tayvan, Malezya'dan heyetlerin Isparta'ya gelip, Isparta gülü üzerine çalışma yaptıklarını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER