ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 16:07

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz' adı altında sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi.


Çanakkale 18 Mart Stadyumu önünden başlayan sağlıklı yaşam yürüyüşüne AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş öncesi etkinliğe katılanlara şapka ve adım sayar dağıtıldı. Stadyum önünden başlayan, yürüyüş, kordon boyundaki Troia Atı önünde sona erdi. Yürüyüş bitiminde konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, sağlığın hem kendimiz, hem de sevdiklerimiz için korunması gereken kutsal bir hazine olduğunu vurguladı. Kütük, "Sağlığımızın korunması için sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite çok önemlidir. Sağlık Bakanlığımızca yürütülen ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında ‘Sevdiklerimizle Sağlığa Yürüyoruz’ etkinliği düzenledik. Bu yürüyüş ile amacımız Çanakkale’de fiziksel aktivite alışkanlığını yaratmak ve kronik hastalıkları azaltmaktır. Bunun için her gün 30 dakika yürüyüş sağlık için çok önemlidir." diye konuştu.

Daniş ise sağlıklı yaşam için yürümenin gerektiğini belirterek, "Obeziteye bağlı olarak şeker, tansiyon hastalığı gibi hastalıklarla mücadele etmeliyiz. Her gün yarım saat, yada 45 dakika yapacağımız bir yürüyüş bizi daha sağlıklı bir birey yapacaktır. Sağlık demek daha sağlıklı bireyler, daha sağlıklı aileler ve sağlıklı toplum demektir. Böylece sağlıklı düşünceler ve sorunları daha çabuk çözebilen toplumlar ortaya çıkacaktır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yürüyüşe katılanlara elma ve su ikram edildi.





KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER