ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 14:22

Sağlıkçılardan 'kreş' eylemi


Marmaray kazıları sırasında zarar gördüğü gerekçesiyle kapatılan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki kreşte çocukları bulunan sağlık çalışanları eylem yaptı. Kalabalık, “Başbakan, '3 yetmez, 5' diyor. Nasıl bakılacak bu çocuklara onu da söylesin” yazılı pankart açtı.

Başhekimlik binası önünde toplanan yaklaşık 50 sağlık çalışanı adına Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Cerrahpaşa İş yeri Temsilcisi Aydın Erol açıklama yaptı. Eylemciler de 'Artık yeter, kreşimizi istiyoruz', 'Marmaray kreşimizi yap' yazılı pankartlar açtı.

Aydın Erol açıklamada “Yaklaşık 200 çocuğun yararlandığı kreş hizmet veremez durumda. Yetkililerin 19 Ocak 2012 tarihinde hazırladığı raporda bahsedildiği gibi Cerrahpaşa Kreş binasının çevresinde Marmaray çalışmalarına bağlı zemin oturmaları tespit edildi. Yıllardır hastanemiz içinde çalışanlarımıza hizmet veren kreşimiz bu inşaat sebebiyle kapatıldı. Rektörlük, 15 aydır 4000 bin kişinin çalıştığı kurumuzda yeni bir kreş yapmak yerine geçici çözümler üretti. Çocuklarımız diğer kreşlerde kapasitesinin iki katına çıkaran sağlıksız ortamda kalıyor.” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarından Metin Tunçdemir de “Çocuklarımız güvenliği için kapatıldı. Ama alternatif yerlerde istif tarzı bakılmaya çalışılıyor. Sağlıksız ortamda kalıyorlar.” dedi.

Aslıhan Taş ise, “Ben çocuğumu özel bir kreşe verdim. Ekonomik olarak büyük yük getiriyor. Başbakan 5 çocuk istiyor. Ama biz bir çocuğumuzu koyacak bir yer bulamıyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER