ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:00

Sağlıkçılar vadi yürüyüşünde buluştu

Sağlıkçılar vadi yürüyüşünde buluştu


Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nin (UMKE) geleneksel hale getirdiği vadi yürüyüşü, Ürgüp ilçesinde bulunan Üç Güzeller Vadisi'nde yapıldı.

    Vadi yürüyüşüne Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sezer Özdemir’in yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Dr. İ. Ş. Atasagun Devlet Hastanesi, UMKE ve 112 Acil Yardım personeli aileleri ile birlikte katıldı.

    Yürüyüşe katılanlar Üç Güzeller mevkiinden başlayarak ilçe girişine kadar devam eden 4 kilometrelik güzergâhta, yaklaşık 1 saat süren doğa yürüyüşü boyunca, sağlıklı yaşam için yürüyüş yaptı. Şehir yaşamından uzaklaşmanın keyfini doyasıya çıkaran grup, aynı zamanda Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini de yakından görme fırsatı buldu.

    Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sezer Özdemir her yıl 2 milyondan fazla yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünya coğrafyasında önemli bir kültür hazinesine sahip Kapadokya Bölgesi'nin, tarihi değerlerinin yanı sıra doğal güzellikleri de olduğunu, bu güzellikleri herkesin görmesini arzu ettiklerini söyledi.

    Özdemir, bu sebeple geniş bir katılımla gerçekleşen ve geleneksel hale getirdikleri vadi yürüyüşlerinin önümüzdeki günlerde diğer vadilerde de devam edeceğini belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER