ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 11:50

Sağlık Sen'e AK Parti desteği


AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, sendika binasına astıkları döviz ile Giresun Belediyesi’ni protesto eden Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Giresun Yönetim Kurulu’na destek verdi. Öztürk, "Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu’nun taraflı, yanlı ve antidemokratik tutumunu kınıyoruz.” dedi.

Sabri Öztürk, Sağlık Sen Giresun Şubesi’ni ziyaret ederek, Şube Başkanı Kerim Süra ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti. Memur Sen ve Sağlık Sen’in çalışmalarını takdirle izlediklerini ifade eden Öztürk, “Memur Sen olsun, Sağlık Sen olsun çalışmalarınızı takdirle izliyoruz. Özellikle Sağlık Sen, bu alanda yaptığı özgün çalışmalarla farkını hissettiriyor. Bu anlamda başta şahsınızı, yönetim kurulunuzu, üyelerinizi tebrik ediyoruz.” diye konuştu.

Öztürk, Memur-Sen tarafından Türkiye genelinde başlatılan kamuda kılık kıyafet serbestliğini hedefleyen "Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyası için ilde stant açılmasına izin vermeyen Giresun Belediyesi'ne tepki gösterdi. Belediye tarafından gereken iznin verilmemesini protesto etmek amacıyla sendika binasına "Giresun Belediyesi'ni Kınıyoruz" yazılı dövizi asan Süral ve yönetim kurulu üyelerini, eylemlerinden dolayı tebrik eden Öztürk, CHP’li Giresun Belediyesi’ni antidemokratik tutumundan dolayı kınadıklarını aktardı.

Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral ise dövizli eylemlerinde kararlı olduklarını, sonuna kadar gereken mücadeleyi vereceklerini söyledi. Süral, şöyle dedi: "Memur Sen Konfederasyonumuz, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için Türkiye çapında 10 milyon imza kampanyası başlatmıştı. Kampanyaya destek için Giresun Belediyesi’ne stantlar koymak için resmi müracaatta bulunduk. 2 gün içinde bu talebimize hiçbir gerekçe göstermeksizin olumsuz yanıt verildi. Biz de bu durumu protesto ederek, binamızın dışına pankartımızı astık. Giresun Belediyesi, herkesin belediyesidir. Siyasi parti rozetinin çıkarıldığını sanıyorduk. Sosyal demokrat olduklarını sanıyorduk. Maalesef bize verilen cevabi yazı ile bu anlayış tamamen ters yüz oldu. Siz de bu aşamada gelerek bizlere destek verdiğiniz için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER