ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 21:03

Sağlık-Sen üyeleri, doktora yönelik saldırıyı kınadı

Sağlık-Sen üyeleri, doktora yönelik saldırıyı kınadı


Hakkari Sağlık-Sen Şubesi üyeleri, Yüksekova ilçesinde doğum esnasında hayatını kaybeden bir kadının yakınları tarafından darp edilen doktora yönelik saldırıyı kınadı.

        Hastane Caddesi üzerinde bulunan Hakkari Sağlık İl Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasına çok sayıda Sağlık-Sen üyesi katıldı. Sağlık-Sen üyeleri, Yüksekova ilçesinde doğum yapan bir hastanın ölümünün ardından hasta yakınları tarafından dövülen Kadın Doğum Uzmanı Dr. Soner Pul'a yapılan saldırıyı kınadıklarını belirtti.

        Grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen Şube Başkanı Veysel Çiftçi, "Devlet Hastanesi'nde görev yapan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Soner Pul, hasta yakınları tarafından saldırıya uğradı. Bu son olayda göstermektedir ki toplumsal şiddet bugün akıl almaz boyutlara ulaşmıştır. Sağlıkta ve genel anlamda şiddete neden olan psiko-sosyal faktörleri önlemek ve caydırıcı tedbirleri alma gerekliliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Doktor Pul'a yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine acil şifalar diliyor, şiddet mağduru tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER