ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 10:48

Sağlık Sen 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlayacak

Sağlık Sen 1 Mayısı Çanakkalede kutlayacak


Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir Şube Başkanı Opr. Dr. Recep Atçı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Çanakkale'de kutlayarak, çözüm sürecine destek vereceklerini bildirdi. Bu akşam saatlerinden itibaren Kültürpark 9 Eylül Kapısı önünden otobüsler kaldırılacağını belirten Atçı, emeğin kutsallığına inanan bir sendikanın üyeleri olarak, bu anlamlı günde Çanakkale'de olacaklarını söyledi.

'EMEĞİN KIYMETİNİ BİZ BİLİRİZ'

Sağlık-Sen ve bağlı bulunduğu konfederasyon olan Memur-Sen'in, toplumun değerlerine saygılı hizmet sendikacılığı yaptığını ifade eden Şube Başkanı Atçı, "Çalışanın alınteri kurumadan hakkını verin." diyen bir anlayışı samimiyetle benimsediklerini dile getirdi. Bu sebeple mücadele ettiklerini belirten Atçı, çalışanların birçok kazanımının Sağlık-Sen'in yetkiye ulaştığı 2009 yılından sonra elde edildiğini söyledi. Recep Atçı, şöyle konuştu: "İşçinin, memurun, çalışan tüm kesimlerin emeğinin kıymetini biz biliriz. Biz hizmete talibiz, gönülleri yapmaya talibiz. Kırmak dökmek bizim işimiz değil. 1 Mayıs'ı adına uygun, o 1870'teki Şikago işçilerinin gözyaşına ve alınterine uygun, 'ten rengi birdir' anlayışıyla Çanakkale'de kutlayacağız. Çalışanların taleplerini haykıracağız. Bu taleplerimizin karşılanmasına yönelik tekliflerimizi kırmadan dökmeden, polise saldırmadan, kimseyle kavga etmeden dile getireceğiz. 'Bu ülke bizim' söylemiyle biraraya geliyoruz. Alanlarda bir şenlik olsun, coşku olsun istiyoruz. Herkesi sevgiyle kucaklıyoruz.''

'ÇÖZÜM SÜRECİ KONSEPTİNE UYGUN'

Memur-Sen Konfederasyonu'nun, çözüm süreci konseptine uygun olarak 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlama kararı aldığını hatırlatan Atçı, Çanakkale ruhunun çözüm süreciyle birleştirilmesinin önemine işaret etti. Atçı, şöyle devam etti: "Biz 250 bin şehit vererek, 'Çanakkale geçilmez' dedirten bir milletin evlatlarıyız. O gün bir ve beraber olan, her türlü zorluğun üstesinden gelen milletimiz, aynı kararlılıkla bugün de terör sorununun üstesinden gelecektir. Türkiye dün terör sorununu konuşup şehitlerine ağlarken bugün çözümü konuşuyor. Artık terörden medet umanların da acıları istismar ederek geçim kaynağı haline getirenlerin de oyuncağı elinden alınmalı. Türkiye, terör belasından kurtularak büyük bir sıçrama yapmalı. İnanıyoruz ki terör sorununu halleden ülkemizde çalışanlarımız da gerek sosyal gerekse de ekonomik olarak daha rahat yaşayacaktır. Bu nedenle sembol bir yerden, varlığımızın teminatı olan şehitlerimizin diyarından millî ruhu tekrar canlandıracağız. Bu duygularla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER