ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 12:08

Sağlık çalışanları bir araya geldi

Sağlık çalışanları bir araya geldi


Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen program İstanbul’un birçok ilçesindeki hastane yetkilileri ve personelini buluşturdu.

Halkın sağlığı için görev yapan hastane yetkilileri ile sağlık personeli Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldi. Konuklarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçede hizmete sunulan Aile Sağlığı Merkezleri’ni gördükçe aklına geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntıların geldiğini anlattı. Çağırıcı, "Bağcılar’da bir vakitler memur ve öğretmenler durmak istemiyordu. Yıldıztepe’deki sağlık ocağında çalışanlar yağmurlu havalarda büyük sıkıntılar yaşıyorlardı. O vakitler sağlık hizmetini sunmak ve almak büyük bir sıkıntıydı." dedi. Aile Sağlığı Merkezleri’ni 1,5 yıl içerisinde devlet binalarına kavuşturacaklarının da altını çizen Çağırıcı, "İnönü Mahallesi’ndeki binayı hizmete açtık. Çınar, Sancaktepe mahallelerimizdeki Aile Sağlığı Merkezleri’ni de yakında hizmete sunacağız. Bütün Aile Sağlığı Merkezleri’ni alt yapısı ve sosyal imkanı bulunan binalara kavuşturacağız." şeklinde konuştu.

Programa Bağcılar AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muhittin Taşkapılı ve İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Dr. Özgür Yiğit’in yanı sıra ilçedeki hastanelerde görev yapan çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER