ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:52

Sağlık Bakanlığı: Gezi Parkı giden doktorlara soruşturma açılmadı


Sağlık Bakanlığı, Gezi Parkı eylemleri sırasında yaralılara tıbbi müdahalelerde bulunan gönüllü doktorlara soruşturma açılmadığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, medyada Gezi Parkı eylemleri sırasında yaralılara tıbbi müdahalelerde bulunan gönüllü doktorlara soruşturma başlatıldığı yönünde iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir hukuk devleti olduğu belirtilen açıklamada, "Sağlık Bakanlığı, sağlık konularında, koruyucu, denetleyici ve geliştirici kurum olarak görevlendirilmiştir. Bu nedenle vatandaşlarımızın aldığı sağlık hizmetlerini, bu hizmetleri kimlerden aldığını bilmelerini sağlamak ve kayıt altına almak Bakanlığımızın görevidir. Ayrıca bir takım kurum ve kuruluşların, eylemler sırasındaki sağlık müdahaleleri için izin almaları ve verileri Bakanlığımızla paylaşmaları ödevleridir." denildi.

Mesai saatleri içinde halka hizmet sunan hiçbir doktor hakkında soruşturma açılmasının söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, "Ayrıca mesaisi dışında Gezi Parkı'na gitmesinden ötürü herhangi bir doktorumuza soruşturma açılmamıştır. Bizim için önemli olan vatandaşımızın sağlığıdır. Bunun için her türlü tedbiri almak ve denetimi gerçekleştirmek yasal sorumluluğumuzdur.'' ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER