ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Eylül 2013 Çarşamba 11:40

Sağlık Bakanlığı 14 ilde 15 şehir hastanesi yaptıracak


Sağlık Bakanlığı, 14 ilde kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılacak 15 şehir hastanesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binasının imza törenini düzenleyecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul'da yapılacak törende, aralarında Ankara, İstanbul ve Kayseri'nin de bulunduğu 14 ilde inşa edilecek 15 şehir hastanesinin protokolü imzalanacak.

Konuyla ilgili açıklamada, "Törende Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun yanısıra şehir hastanesi projesi imzalanacak olan 14 ilin milletvekilleri, yöneticileri ve temsilcileri de hazır bulunacak. İmza töreni, 12 Eylül 2013 Perşembe günü saat 14.00’te, Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak." denildi. Söz konusu hastanelerin toplam yatak kapasitesinin 24 bin 405 olacağı kaydedilen açıklamada, "Şehir hastaneleri kampüslerinde, genel hastanelerin yanısıra kadın doğum ve çocuk hastalıkları, kalp damar hastalıkları, fizik tedavi ve rehabilitasyon, onkoloji, ruh sağlığı, yüksek güvenlikli adli psikiyatri gibi dal hastaneleri bulunacak." ifadelerine yer verildi.

Protokolü imzalanacak şehir hastaneleri şunlar: Adana, Ankara Bilkent, Ankara Etlik, Elazığ, Gaziantep, İstanbul İkitelli, Kayseri, Mersin, Yozgat, İzmir Bayraklı, Konya, Manisa, Bursa, Kocaeli, Isparta ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu binası.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER