ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 17:47

Sağlık Bakanı’ndan oruç sonrası beslenme tavsiyeleri

Sağlık Bakanından oruç sonrası beslenme tavsiyeleri


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ramazan sonrasında vatandaşların bünyenin adaptasyon sürecini iyi geçirmelerini istedi.

Bayramlaşma programı nedeniyle Edirne’ye gelen Müezzinoğlu, Kıyık semtinde bulunan esnafı ziyaret etti. Bir kahvehane ziyareti sırasında açıklama yapan Bakan, Ramazan’ın son saatlerini yaşadıklarını söyledi. Bayram arifesinde bulunduklarını anlatan Sağlık Bakanı, “Özellikle bayram süresince oruç tutan vatandaşlarımıza yarın sabahtan itibaren oruç geçişinde dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Ağır yağlı yemeklerden, bol tatlıdan olabildiğince tadımlık olarak idare etmelerini, güneşte fazla kalmadan serin ortamlarda azar azar yiyerek, bu iki günü bünyenin adaptasyon süresini iyi geçirmelerini, onların sağlığı açısından özellikle vurgulamak istiyorum.” dedi.

Bayramların mutluluk günleri olduğunu ifade eden Mehmet Müezzinoğlu, “Ama bu mutlu günlerimizi, mutluluğu yeterince doya doya yaşayamayanları da düşünerek yaşamamız gerekir. O nedenle kimsesizler, yaşlılar, hastalar, yetimhaneler ihmal edilmemelidir. Ama bugün ülkemizde huzurlu bir bayram yaşıyorsak geleceğe umut ve güvenle bakıyorsak, büyük oranda bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz. O nedenle mutlaka şehit annelerini, babalarını, ailelerini mutlaka bayramda acılarını paylaşma, o bayram gününde onları ziyaret etmek bizim sevdiklerimizle birlikte dolu dolu yaşadığımız, mutluluğu kısmen de onlarla da paylaşabilmek adına asla unutmamamız gerektiğine inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER