ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 14:56

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Kütahya'da:


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Balkan insanlarının en büyük özelliği, üç kelime sayıyorum; bir merhametlidirler, iki mütevazidirler, üç merttirler" dedi.
Müezzinoğlu, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Kütahya'da, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Daha sonra Müezzinoğlu, Kütahya Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.
Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, Balkanların dünyaya medeniyet sunan örnek bir bölge olduğunu söyledi.
Buraların ilmin, adaletin, sevginin, hoşgörünün ve barışın olduğu bir dönemde, 600 yıl oralara medeniyet sunduklarını belirten Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
''Selanik'te doğmuş, bu millete inanan, güvenen ve millete, 'ya istiklal ya ölüm' diyerek bir mücadele veren Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte bu büyük millet, cumhuriyetini kuruyor. Biri İstiklalin liderliğini yaparken, yine o Balkanlar'da doğmuş Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'mızı bu milletin ruh yapısını, hayat felsefesini, dünya görüşünü orada yansıtan ve milletçe söylemekten onur ve gurur duyduğumuz İstiklal Marşı'mızın yazarı da yine o Balkan topraklarının insanları. Anadolu'suyla, Balkanlar'ıyla, bazen suyun öbür tarafıyla bu tarafıyla, biz bir elmanın iki yarısıyız. Balkan insanlarının en büyük özelliği, üç kelime sayıyorum; bunlardan bir tanesi merhametlidirler, iki mütevazidirler, üç merttirler."
Konuşmanın ardından dernek başkanı Ayhan Bilgen, Müezzinoğlu'na ziyaret anısına çini tabak hediye etti.
Müezzinoğlu, daha sonra Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.
Ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Müezzinoğlu, daha sonra helikopter ile Kırıkkale'ye gitti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER