ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 15:59

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu hastane açtı


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bahçelievler Devlet Hastanesi'nin açılışını yaptı. Müezzinoğlu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nun kardeşi Adnan Develioğlu'nun başhekim olduğu hastaneyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Törene; Bakan Müezzinoğlu ile birlikte törene Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, eski bakanlar Egemen Bağış, Ömer Dinçer gibi isimler katıldı. Temeli 2011 yılında atılan hastane 314 yataklı olarak hizmete açıldı. Özel idare tarafından yaptırılan hastanenin arsası ise Bahçelievler Belediyesi tarafından satın alınarak Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilmişti.

Açılışta konuşan Bakan Müezzinoğlu, istikrar vurgusu yaptı. Müezzinoğlu, "Ülkemizin kaderiyle oynamak isteyenler, bu milletin geleceği ile oynamak isteyenler, bu milletin büyümesinden gelişmesinden Türkiye Cumhuriyet Devleti'nin dünya gelişmiş ülkeleri arasında ilk 10 ekonomi arasında olmasından rahatsız olanlar, ülkemizin siyasi istikrarını bozmaya çalışıyorlar. Daha önceki dönemlerde yaptıkları gibi suyu bulandırarak milletin ümüğünü sıkarak milletin cebini hortumlama derdi güdüyorlar." dedi.

Konuşmasında muhalefete de eleştiriler yönelten Müezzinoğlu, Kanalistanbul Projesi'nden İngiltere'nin, 3. havalimanından da Almanya'nın rahatsız olabileceğini anlayabildiğini söyleyen Müezzinoğlu, "Marmaray'dan şehir hastanelerimizden birilerinin rahatsız olmasını anlayabilirim ama CHP'nin ya da MHP'nin Türkiye'nin gelişmesinden Türk milletinin geleceğe güvenle bakmasından rahatsız olmasını anlamakta zorlanıyorum. Hele hele okyanus ötesini anlamakta daha da zorlanıyoruz." ifadesini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, konuşmasının ardından eski bakanlar Egemen Bağış ve Ömer Dinçer'in de katılımıyla kurdele kesti. Protokol üyeleri daha sonra açılışı yapılan hastaneyi gezerek ederek bilgi aldı. Törende hazır bulunanlar arasında yeni açılan Bahçelievler Devlet Hastanesi'nin Başhekimi Dr. Adnan Develioğlu da yer aldı. Aynı zamanda Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nun kardeşi olan Adnan Develioğlu, kurdele kesme törenin ardından Bakan Müezzioğlu ile birlikte hastaneyi gezerek protokol üyelerine bilgi verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER