ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2014 Cuma 19:17

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirnede

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Siyaset millete hizmet için vardır. Siyasi partiler de hizmet aracıdır. Bu aracı ne kadar doğru kullanırsak o kadar millet kazanacaktır" dedi.


Müezzinoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret ederek, başarı diledi.

Gürkan'ı tebrik eden Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, parlamentoda, Edirne'ye hizmette 3 yıl beraber görev yaptıkları Gürkan'ın 30 Mart itibarıyla belediye başkanı seçildiğini anımsattı.

Müezzinoğlu, siyasetteki ana amacın halka hizmet olduğunu vurgulayarak, "Seçim zamanı siyaset konuşulur ama seçim akşamı vatandaş takdirini verir, o karar sonucu ertesi gün hizmet dönemi başlar. Bu anlamdaki sorumluluğu Recep kardeşimiz üstlendi. Siyaset millete hizmet için vardır. Siyasi partiler de hizmet aracıdır. Bu aracı ne kadar doğru kullanırsak o kadar millet kazanacaktır. pozitif sinerji oluşturacağımıza inanıyoruz, kazanan Edirne olacak" diye konuştu.
Gürkan da Bakan Müezzinoğlu'nun ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kendisi için belediye başkanlığı göreviyle siyasetin ikinci plana düştüğünü söyleyen Gürkan, "Şu anda tek siyasetim Edirne, tüm belediye meclis üyesi arkadaşlarımla senfoni orkestrası ahenginde Edirne'ye hizmete odaklandık. Bu anlamda Ankara'daki sorunlarımızın çözümünde her zaman sayın bakanımıza başvuracağız. Sayın bakan kentimizin hem hamisi hem de abisi olmayı sürdürecektir. Siyaset gelir geçer ama Edirne kalıcıdır. Önemli olan yaşadığınız kente, ülkeye neler verebiliriz. Edirne'nn hizmet eksiklikleri var, bunları iyi planlamayla giderme hedefindeyiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Gürkan, Edirnekari ve Muradiye Cami çini motiflerinin yer aldığı Selimiye Cami işlemeli seramik tabağı Bakan Müezzinoğlu'na takdim etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER