ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2014 Pazar 13:46

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Antalya'da


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, hangi tezgahları planlarlarsa planlasınlar inşallah o tuzakların içine kendileri düşecek, kazdıkları çukurları içinde kendileri boğulup, yok olup gidecekler" dedi.

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ile Demir Plaza Düğün Salonu'nda Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, millete hizmet etmek için yola çıktıklarını, milletten aldıkları güvenle bugüne kadar görev ve sorumluluklarını yerine getirdiklerini kaydetti. 30 Mart akşamı yine milletin güvenini alıp, millete hak ettiği hizmetleri yapmak gibi görev ve sorumlulukla çalışmaya devam edeceklerini dile getiren Müezzinoğlu, "Biz bu partiyi kurarken belirli güç odaklarına güvenerek kurmadık, biz bu partiyi kurarken sermayeye ve medyaya güvenerek kurmadık, milletimize inanarak, milletimize güvenerek kurduk ve 'bu parti milletimizin partisidir' dedik" diye konuştu.
Milleti kucaklayacak, değerlerine özen gösteren bir siyaset yaptıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, yollarına milletle yürüdüklerini belirtti. Yola çıkarken "Türkiye'de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının" altını çizdiklerine dikkati çeken Müezzinoğlu, şunları söyledi:

"Son 11 yılda Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor ve olmayacak. Birileri kapalı kapılar arkasında, birileri masa başında, birileri siyaset mühendisliği yaparak bu milletin kaderine hükmedemeyecek. 'Geçmişte başardıklarını artık başaramayacaklar' dedik ve Allah'a şükürler olsun ki başaramadılar. Zaman zaman zorladılar, zaman zaman çok dar tünellere bu ülkeyi, milleti sokmaya çalıştılar. 60' yıllarda başardıklarını yeniden başaracaklarını zannettiler. 12 Mart muhtıralarıyla başardıklarını yeniden başaracaklarını zannettiler. 12 Eylül darbeleriyle yaptıklarını yeniden yapabileceklerini zannettiler. 28 Şubat postmodern darbesiyle bu millete çektirdikleri zulümleri yeniden başarabileceklerini zannettiler ama artık milletle beraber yürüyen bir AK Parti var, milletin lideri Recep Tayyip Erdoğan var."

 "O tuzakların içine kendileri düşecek"

Milletin samimi dualarıyla, gönülden gelen samimiyetiyle ve kendilerinin da gayretleriyle çalışmaya devam edeceklerini anlatan Müezzinoğlu, "Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, hangi tezgahları planlarlarsa planlasınlar inşallah o tuzakların içine kendileri düşecek, kazdıkları çukurları içinde kendileri boğulup, yok olup gidecekler. Çünkü bu millet artık kendi değerleriyle, kendi ufkuyla, kendi vizyonuyla paralel yürüyen, onun önünde koşan bir lideri, onunla yürüyen ak kadroları buldu. Bu buluşma her geçen gün güçlenerek devam ediyor ve devam edecek" diye konuştu.
Bu yürüyüşte taşınan yükün milletin değerlerini temsil ettiğini, "Ben bu milletin ferdiyim, ben bu milletin değerleriyle onur duyuyorum, aynı inanç değerlerini, aynı umutları, aynı hayalleri paylaşıyorum" diyen geniş kitlelerin yer aldığına işaret eden Müezzinoğlu, bu yürüyüşün bir liderin tek başına yapması gereken bir yürüyüş, bir siyasi kadronun tek başına ve üstesinden gelebileceği bir yolculuk olmadığını anlattı.
Bunun aynı değerleri paylaşan, aynı hayalleri, aynı umutları, aynı dertleri paylaşan insanların birlikte yürüdüğü bir yürüyüş olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"O nedenle birileri bu milletin tarihi geçmişinde dünyaya sunduğu medeniyet zenginliklerini yeniden yakalıyor olmasından duydukları rahatsızlık dolayısıyla tuzaklar kurulmakta, tezgahlar planlanmakta. O nedenle bize düşen birbirimize daha çok inanmak, birbirimize daha çok güvenmek, birbirimizle olan bağlarımızı daha güçlü hale getirmek ve meşru zeminlerde milletimizle olan gelecek hayallerimizi, umutlarımızı, geniş çerçevede paylaşmak, gece gündüz demeden çalışmak."

Bakan Müezzinoğlu, 30 Mart'ın bir dönüm noktası olduğunun altını çizerek, milli hassasiyetleri, ülkenin tarihi geleceği, sürecin sıkıntısız bir döneme girebilmesi adına birlikte olmaları gerektiğine işaret etti. Hala birileri birçok planı, tuzağı planlayabiliyorsa daha fazla çalışmak gerektiğini belirten Müezzinoğlu, çıkılması gereken basamaklar olduğunu, bu basamakları milletle çıkacaklarını söyledi.
Milletin yakın tarihinde çok ağır bedeller ödediğini, ağır sıkıntılar, sorunlar yaşadığını ifade eden Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1960 yılında idam edilen rahmetli Adnan Menderes değildi, idam edilen milletin değerleriydi, milletin iradesiydi, hayalleriydi, umutlarıydı. O güne benzer senaryolar, benzer iftiralar, benzer tezgahları kurdular, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' cümlesine, yine aynı cümleyi kullanan sahtekarlar bu millete zulüm etmekten geri durmadılar, o darbelere, idamlara alkış tuttular. Yandaşlık yaptılar, seyirci kaldılar. Şimdi de alkış tutanlara, seyirci kalanlara bakınız yine aynı zihniyetin mensuplarıdır. Çünkü bu zihniyet milletle beraber olmayı ve milletin hayalleriyle, değerleriyle yolculuk yapmayı kendi fıtratlarına örtüştüremeyenlerdir. O nedenle bu seçim süreçleri, siyasi tablo hangi partinin iktidar olacağı anlayışı değildir, hangi partinin nereyi nasıl yöneteceği değil, hangi anlayışın bu milleti temsil edeceğidir esas olan."

Seçim otobüslerindeki başörtülü kadın fotoğrafları

Bakan Müezzinoğlu, İstanbul'un Ataşehir ilçesinde CHP'nin seçim otobüslerine başörtülü kadınların fotoğraflarının giydirildiğini belirtti. Bunu anlamakta güçlük çektiklerini ifade eden Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
"Seçim otobüslerinde başörtülü bir hanımefendinin, bir kardeşimizin fotoğrafını sunuyorlar. Bu sahtekarlık değil de nedir? Bu iki yüzlülük değil de nedir? Daha çok değil, 5 yıl önce milletvekillerinin üniversitedeki öğrencilerimizle ilgili çıkardığı düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götürüp iptal ettiren bu zihniyet değil mi? Bu zihniyet bugün hiç utanmadan, sıkılmadan başörtülü bacılarımızın fotoğraflarını seçim otobüslerine giydirerek özgürlük, demokrasi mesajları vermeye çalışıyor ama esasında milletin de gördüğü onların sahtekarlığıdır, onların iki yüzlülüğüdür, onların bu milleti daha önce zannettikleri gibi 'göbeğini kaşıyan dağdaki çoban anlamaz' anlayışıdır."
Müezzinoğlu, milletin artık ödediği bedellerin ve çektiği sıkıntıların kendisine ne duruma düşürdüğünü gördüğünü, artık ağır bedeller ödetenlerle değil, kendi hak ve hukukunu koruyanlarla yolculuk yapabilme fırsatını yakaladığını söyledi.
Sağlık Bakanı olarak kimseye haber vermeden evleri ziyaret ettiklerini, "çat kapı" yaptıklarını anlatan Müezzinoğlu, ülkeye 10 yıl hizmet yaptıktan sonra rahatlıkla vatandaşların huzuruna çıktıklarını vurguladı. Başlarının dik, alınlarının açık olduğunu, hizmetleriyle gurur duyduklarını ifade eden Müezzinoğlu, "Onlar 3 yıl sonra sokaklara çıkamadılar, vatandaşın huzuruna gidemediler" dedi.

"İsrail'i anlıyorum da CHP'yi, MHP'yi anlayamıyorum"

Birilerinin Türkiye'nin ilerleyişinden, 2023 hedeflerinden rahatsız olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"2023 hedefi GSMH'si 2 trilyon dolar olmuş bir Türkiye, bundan rahatsız oluyorlar. Dünyanın ilk 10 ekonomisi, kanal İstanbul, üçüncü köprüyü yapmış olmasından rahatsız oluyorlar. Bundan Almanya, İngiltere, İsrail'in rahatsız olmasını anlıyorum da ey CHP, seni anlamakta zorlanıyorum. Bu millet seni nasıl anlayacak? Ey MHP, nasıl milliyetçilik bu sizi anlamakta zorlanıyoruz. Ey Pensilvanya, seni anlamakta daha da zorlanıyoruz ama yine milletin sağduyusu ile bu yolculuğu hep birlikte el ele gönül gönüle yapacağız. Hepimiz kendi mesleğimizde, kendi hanemizin gelişmesi için, evlatlarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için gece gündüz çalışıyoruz."
"Bu sokaklar, bu mahalleler, bu ülke bizim, bu ay yıldızlı bayrak bizim" diyen Müezzinoğlu, gece gündüz demeden çalışmak gerektiğini kaydetti.

Hukuk sistemi ile ilgili yapılan düzenlemeler

Hukuk sistemine değinen Bakan Müezzinoğlu, sandığın hak ve hukukunun korunduğu, hukukun sağlıklı olacağı, sağlıklı bir hukuk sistemine ihtiyaç olduğunu belirtti. Müezzinoğlu, şunları söyledi:
"3 savcının, 3 hakimin milletin kaderiyle oynadığı bir sistem sağlıklı demokrasi, sağlıklı hukuk olmaz. Rahmetli Adnan Menderes'i de o yüce mahkemeler idama götürdü. Orada da savcılar, hakimler vardı. Şimdi rahmetli Menderes'e, Polatkan'a, Zorlu'ya milletçe iadeyi itibar yapıyoruz ama o savcılar milletin vicdanında hangi karanlık dehlizlerde. O gün onları 'çok haklı, görevlerini yapanlar' diye takdim ettiler. Bu milleti o gün öyle kandırdılar, ikna ettiler ama bu kadar yıl geçti. 55 yıl sonra milletin vicdanında o savcıların, hakimlerin durumu ne? Milletin vicdanında rahmetli Menderes'in, Polatkan'ın, Zorlu'nun durumu ne? O nedenle 'cambaza bak cambaza' diyenlere değil, milletin derdiyle dertlenen, milletin umutlarının önünde koşan anlayışı güçlü yapmamız lazım."

28 Şubat süreci

28 Şubat sürecine de değinen Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
"28 Şubat sürecinde hafızalarımızda kalan nedir? Benim hafızamda, rahmetli Erbakan hocamız Başbakan olarak ramazan ayında başbakanlık konutuna bu ülkenin din adamlarını iftar sofrasına davet etti. Bütün suçu buydu. 'Laiklik, cumhuriyet elden gidiyor. Sakallılar, cübbeliler başbakanlığı işgal etti'. Ondan sonra Aczimendiler çıktı meydana, Fadime Şahinler'i sunup 'cambaza bak cambaza' dediler ve milletin 50 milyar dolarını hortumladılar. Şimdi sormak lazım, o ramazan sofrasında iftara gelen hocalarımıza ikram edilen iftar sofrası mı bu ülkeye 50 milyar dolarlık bedel ödetti, yoksa milletin iradesiyle oynayanlar mı bu milletin, bir taraftan milli iradenin ümüğünü sıktılar, diğer taraftan da bir elleri ceplere uzandı. Şimdi dert yine aynı dert, 'milli iradenin ümüğünü sıkıyım, milletin cebinden de hortumlamayı rahat yapayım."

Menderes Türel

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Türel de hizmet aşkıyla göreve talip olduklarını söyledi. 30 Mart'ta yapılacak seçimin yerel seçim olduğunu, bu seçim için projelerin, adayların yarışması gerektiğini dile getiren Türel, "Sizlere en iyi hizmeti kimin yapacağını, Antalya için kimin daha yararlı olacağını düşünmeniz gerekiyor" dedi.
Türel, Antalya'ya en iyi hizmeti yapmak için AK Parti olarak güçlü bir kadro ile yola çıktıklarını bildirdi.
Toplantıya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse de katıldı.
Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER