ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 23:35

Sağanak Ağrı-İran karayolunu ulaşıma kapattı

Sağanak Ağrı-İran karayolunu ulaşıma kapattı

Ağrı-İran karayolu, yaklaşık 1 kilometrelik bölümünün selin getirdiği taş ve kaya parçalarıyla kaplanması nedeniyle ulaşıma kapandı.


Edinilen bilgiye göre, Ağrı'da yaklaşık iki saat süren sağanak sele neden oldu. Sel sularının Ağrı-İran karayoluna taşıdığı taş ve kayalar, yaklaşık 1 kilometrelik bölümü kapladı.
Ağrı Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri, ulaşıma kapanan yolun açılması için çalışma başlattı. Jandarma ve polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı. Yoldaki taş ve kaya parçaları yüzünden bazı hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Yolda uzun araç kuyruğu oluştu.
AFAD İl Müdürü Erkan Gürcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağışın bölgede sele neden olduğunu belirterek "Ağrı-İran karayolunun 40. kilometresinin sel nedeniyle ulaşıma kapanması üzerine hemen çalışma başlattık. Yaklaşık 1 kilometrelik bölümde selin getirdiği taş ve kayalar var. Yağış durdu. Yaklaşık bir saattir yol kapalı. Taş ve kayaların temizlenmesi için Karayolları 123. Şube Müdürlüğünden yardım istedik. Ekipler çalışıyor" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER