ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 14:48

Safvet Kolejinden aile içi eğitim semineri

Safvet Kolejinden aile içi eğitim semineri


Bursa'nın İnegöl ilçesinde faaliyet gösteren Özel Nilüfer Safvet Koleji ‘Aile İçi İletişim’ konulu seminer düzenledi.

Fatih Üniversitesi Psikoloji bölümü Öğretim Görevlisi ve Aile Danışmanı Efkan Yeşildağ, tarafından verilen seminer büyük beğeni topladı. Katılımın çok yoğun olduğu programda Yeşildağ, öğrenci velilerine mutlu bir aile hayatı için önemli ipuçları verdi.

Aile Danışmanı Yeşildağ, “Eşler arası iletişimin ve anne baba kavramının çocuk üzerinde çok büyük etkileri vardır. Değişimin çok zor olduğu fakat değişime önce kendimizden başlanması gerekmektedir. Ailenin sağlık, huzur, paylaşım ortamı olması gerekir, aksi takdirde ailede yaşayan herkesin mutsuz olabileceğini ve başarısının etkilenir. Çocuklar her zaman anne babayı örnek alır ve her şeyi onlardan öğrenmek ister anne baba bu konuda çocuğa iyi bir örnek olmazsa ve çocuğun sorularına cevap vermezse onlar bu ihtiyaçlarını bir şekilde başkalarından giderirler. ” diye konuştu.

Ailede ‘Anne sevgi baba güven’ diyen Efkan Yeşildağ şöyle devam etti: “Babanın aile içinde otoriteyi temsil ediyor, anne ise bu otoritenin evde sevgi ortamı içinde yürütmesi gerekiyor. Fakat günümüzde bu roller değişmekte ve bu durum çocuklarda olumsuz etki oluşturmaktadır.”

Program sonunda Nilüfer Safvet Koleji tarafından 10-24 Aralık tarihleri arasında anne baba tutumları, Tv ve internetin çocuk üzerindeki etkileri, ergen ebeveyni olmak, sorumluluk ve özgüven konularında ‘Anne okulu’ programına katılan velilere ‘Katılım belgesi’ verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER