ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 08:16

'Safahat: Mehmet Akif Dönüyor' tiyatro oyununa yoğun ilgi

Safahat: Mehmet Akif Dönüyor tiyatro oyununa yoğun ilgi


Uğur Uzunok'un yazıp Hilali Hasanov'un yönettiği, Tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez’in oynadığı, Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin yer aldığı 'Safahat: Mehmet Akif Dönüyor' adlı tek kişilik oyun Turgutlu halkı tarafından beğeniyle izlendi.

Manisa Turgutlu Gençlik Merkezi, Kasaba Gençlik tarafından düzenlenen etkinliğe yoğun katılım gerçekleşti. Turgutlu halkı yoğun kalabalıktan dolayı oyunu ayakta izledi. Gençlik Merkezi Aile Birliği Başkan Yardımcısı Köksal Kara’nın yaptığı açılış konuşmasında “Dünyanın 3 derdi var; Cehalet, fakirlik ve tefrika. Bunlardan en önemlisi olan cehalet ile baş etmek için gençlik merkezimizde faaliyet gösteriyoruz. Amacımız, sahip çıkılamayan gençliğe bir nebze de olsa sahip çıkmaktır.” dedi. Gençlik merkezlerinin daha açılalı birkaç ay olmasına rağmen art arda 6-7 etkinlik düzenlediğini ve bu etkinliklere de Turgutlu halkının yoğun destek verdiğinin altını çizen Kara, herkese geceye katıldıkları için teşekkür etti.

Mehmet Akif Ersoy’u anlatan ilk ve tek tiyatro oyunu olma özelliğini taşıyan aynı zamanda 81 ilde sahnelenerek bir ilke de imza atan 'Safahat: Mehmet Akif Dönüyor' isimli oyununda Ahmet Yenilmez, Milli Şairin hayatından kesitler sundu. Mehmet Akif'in kendinden sonraki nesle bıraktığı emanetine gösterilen duyarsızlığın işlendiği oyunda, izleyiciye "Eğer Akif yaşasaydı bu halimize ne derdi? " sorusuna cevap arandı. Akif’in edebî kimliği, örnek kişiliği ve ahlâkî değerlere bağlılığının vurgulandığı oyunda, şairin sıkıntı ve yokluklar içinde geçen ömrünü anlatan sahneler izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Tek perdelik oyunda Ahmet Yenilmez, izleyenleri kimi zaman hüzünlendirdi, kimi zamanda Akif'in nükteleri ile gülümsetti.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER