ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 13:13

Sadık Yakut: Emekli polis memurlarının maaşında iyileştirme olacak

Sadık Yakut: Emekli polis memurlarının maaşında iyileştirme olacak


 TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, emekli polis memurlarına müjde vererek, maaşlarının iyileştirilmesi konusunda girişimler olduğunu, Meclis'in açılması ile bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Meclis'in tatile girmesiyle birlikte seçim bölgesine gelen TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. İlk olarak Kazancılar Çarşısı çevresinde bulunan pastırmacılar esnafını ziyaret eden Yakut, çevredeki vatandaşlarla da sohbet etti. TBMM Başkanvekili Yakut, buradaki ziyaretin ardından, içerisi boşaltılarak tarihi yapısına uygun şekilde Arkeoloji Müzesi ve Kültür Sanat Merkezi'ne dönüştürülmesi için çalışmaları süren tarihi Kayseri Kalesi'nde incelemelerde bulundu. Son olarak Yıldırım Beyazıt Karakolu'nda görev yapan polis memurlarını ziyaret eden Yakut, karakol içerisindeki nezarethaneleri gezip, Melikgazi İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Şahin ve Karakol Amiri Halil İbrahim Küpeli'den bilgi aldı.

Emekli polis memurlarının maaşlarının iyileştirmesi konusunda girişimler olduğunu ve Meclis'in açılması ile bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Sadık Yakut, şu bilgileri verdi: "Polis memurlarımız cansiperane bir şekilde görev yapıyor. Son Gezi Parkı olaylarında da gördük ki polislerimiz bu konuda çok eğitimli ve fedakar. Geçen hafta içerisinde Başbakanımız da emekli polis memurlarının maaşlarının iyileştirilmesi ile ilgili müjdeyi verdi. TBMM'nin açılmasıyla birlikte, bu problemi ortadan kaldırırız inşallah. Türk polisini geçmişle kıyasladığımız zaman, fiziki anlamda çok büyük değişiklikler oldu. Az önce gezdiğimiz nezarethanelere vatandaşlarımız geriden bakmaya korkardı. Ama şimdi içine girdiğimizde gördük ki tertemiz, pırıl pırıl ve kişinin kendine zarar vermeyecek şekilde düzenlenmiş. Tabii standartların yükseltilmesi gerekiyor. AB meselesi de bu zaten. Her konuda standartların yükseltilmesi hadisesi. Hem bu polisin özlük haklarının yükseltilmesi anlamında, hem de buraya gelen vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin kısıtlanmaması, özgürlüklerin genişletilmesi, buraya gelen insanımızın kendini hür bir şekilde ifade edip, hakkını arayabilmesi. Bunların yanında suçlu olanlar da olacaktır. Onların da hukuk karşısında gereken cezayı alması. Burada polisimizin gereken dengeyi sağlayabilmesi önemli ki son zamanlarda polisimiz sınavı büyük bir başarı ile verdi. Tüm polis teşkilatımıza teşekkür ediyorum.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER