ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 18:23

Sadettin Saran'dan sünnet şöleni

Sadettin Sarandan sünnet şöleni

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Kırıkkale'de 300 çocuğu sünnet ettirdi.


Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Atatürk Parkı'nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Saran'a geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni için teşekkür etti.
Saran'ın memleketine, ülkesine bağlı, sosyal sorumluluklar üstlenen değerli bir iş adamı olduğunu dile getiren Kolat, "Saran, 2014-2015 eğitim öğretim yılında ilkokula başlayan öğrencilerin tamamına spor çantası hediye edecek. Yine 23 Nisan'da başarılı ancak maddi olanakları zayıf öğrencileri her yıl İstanbul'a götürüp gezdirmektedir" dedi.
İş adamı Saran da bugün kadar düzenlediği 14 şenlikte 6 bin çocuğu sünnet ettirmenin gururunu yaşadığını söyledi.
Memleketi Kırıkkale için bir şeyler yapmayı çok sevdiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Burası benim memleketim, toprağım. Allah kısmet ederse, sağlık el verdikçe sürekli bir şeyler yapmaya çalışacağım. Eylül ayında Keskin'e bir spor salonu daha açacağız. Okulların başlamasıyla 3 bin çocuğa spora teşvik için spor eşyaları vereceğiz. Yardımlarım devam edecek."

- Galatasaray'ın final maçına çıkmama kararı

Bir gazetecinin Saran'a, "Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, Beko Basketbol Ligi'nin play-off final serisinde Fenerbahçe Ülker ile yapacakları son maça çıkmayacaklarını açıklaması" ile ilgili düşüncesini sorması üzerine, bu durumdan bir taraftar olarak, bir sporcu olarak çok kaygı duyduğunu ifade etti.
Maça çıkmama kararının çok rahatsız edici bir durum olduğunun altını çizen Saran, şunları kaydetti:
"Bir derbi maçının oynanmamasını yurt dışına anlatamayız, sadece yurt dışına değil hiçbir yerde anlatamayız bu durumu. Çok ağır şeyler söyleniyor. Bunlar çok üzücü. Bir an önce Türkiye Basketbol Federasyonu'nun, Gençlik ve Spor Bakanlığıyla beraber, bir sağduyu ortamı yaratması lazım. Bu maçın oynanmaması kabul edilebilir bir şey değil. Takımın çekilmesi gibi bir şey düşünülemez. Bu durumun çözülmesi lazım. Bu ortamı da yaratacak olan Basketbol Federasyonu'dur. Son derece üzücü ve vahim bir durum."

- "Fenerbahçe'nin emrindeyim"

Saran, "gelecekte Fenerbahçe başkanlığına adaylığı düşünüp düşünmediğine" ilişkin bir soruya, "Şu anda yakın gündemde öyle bir durum yok. Ama ben Fenerbahçe'nin emrindeyim. Bunu her fırsatta söylüyorum. Kısmet, zaman içerisinde göreceğiz" dedi.
Konuşmaların ardından Saran çocuklara futbol topu dağıtarak, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca şölene katılan çocuklar ve aileleri yerel oyun havalarıyla eğlenceli dakikalar geçirdi.
Sünnet Şöleni'ne katılan sanatçı Sinan Akçıl, hayranlarına imza dağıttı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER