ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 09:54

Sadaka kutusunu böyle çaldılar

Sadaka kutusunu böyle çaldılar

Aracın kapısını eğerek sadaka kutusunu çalma anı saniye saniye görüntülendi.


İstanbul'da iki hırsızlık zanlısının park halindeki aracın kapısını eğerek içerideki sadaka kutusunu çalmaları güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Kağıthane Nurtepe Mahallesi'nde, dün saat 03.30 sıralarında meydana geldi. Özel bir araçla olay yerine gelen 2 şahıs, önce sokağı kolaçan etti. Sokağın sakinliğini fırsat bilen şüpheliler, ayaklarını da kullanarak gözüne kestirdikleri aracın ön kapısında boşluk oluşturdu. Kapıyı aralayan şahıslar, sadaka kutusunu aldı. Hırsızlardan biri sadaka kutusunu alırken, diğeri de etrafı gözetledi. Güvenlik kamerasını da fark eden şahıslar, tanınmamak için kapüşonla yüzlerini gizlemeye çalıştı.

Sabah saatlerinde kapısının büküldüğünü gören araç sahibi Abdullah Çiftçi, "Güvenlik kamerasını incelediğimde çok şaşırdım. Hırsızların kapıyı bükerek açması çok ilginç. Ayaklarını da kullanarak kapıyı aralamışlar. Kapıyı kendilerine doğru çekerek bükmeye çalışan hırsızlar, camı da kırmış. Ön kapıda boşluk oluşturmuşlar. Kapıyı açtıktan sonra bagajı da açmaya çalışmışlar" diye konuştu. Çiftçi, güvenlik kamerası görüntülerini polise verdiğini söyledi.

HIRSIZLIK ANLARINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER