ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2017 Salı 17:24

Saçmalık son buldu... Kurtlar Vadisi Darbe için takipsizlik kararı verildi!

Saçmalık son buldu... Kurtlar Vadisi Darbe için takipsizlik kararı verildi!

15 Temmuz darbe girişiminden önce “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için başvuruda bulunan Pana Film hakkında başlatılan soruşturmasında takipsizlik kararı verildi.


15 Temmuz darbe girişiminden önce “Kurtlar Vadisi Darbe” ismi için başvuruda bulunan Pana Film hakkında başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

'Dizide FETÖ ile mücadele edildi'

Takipsizlik kararında, Kurtlar Vadisi Pusu'nun senaryoda kahramanların, paralel devlet yapılanmasıyla mücadele ettikleri ve Pana Film yöneticileri Necati Şaşmaz ile Mehmet Canpolat’ın terör örgütü ile bağlantılarının tespit edilemediği belirtildi. 

Patent Başvurusu yapıldı

Pana Film, 24 Mayıs 2016 tarihinde Türk Patent ve Marka Kurumu'na “Kurtlar Vadisi Darbe” ismiyle marka başvurusunda bulunmuştu. Başvurunun 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yapıldığını belirten Türk Patent ve Marka Kurumu suç oluşturabileceği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. 

"MİT Krizi ve 17-25 Aralık işlenecekti"

Suç duyurusunun ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından açılan soruşturma kapsamında ifade veren Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Darbe'yi dizi film olarak 100 bölüm halinde çekmeyi planladıklarını belirterek, “Senaryonun ön hikayesi incelendiğinde paralel ve antiparalel yapının tek anlaştığı konu Polat'ın ortadan kaldırılması ve yerine kontrol edebilecekleri birinin geçmesidir. Ana fikri MİT krizi ve 17-25 Aralık'ı da kapsayacak şekilde FETÖ tarafından yapılmaya çalışılan değişik darbe planlarını işlemekti. Böylelikle yüce Türk milletini aydınlatmayı ve gerçekleri görmelerini amaçlamıştık” dedi.

Necati Şaşmaz ayrıca, “Kurtlar Vadisi darbe alan adını almamızın tek sebebi markamızı korumaktır” ifadelerini kullandı. 

Takipsizlik kararı verildi

Alınan ifadelerin ve yapılan incelemelerin sonunda savcılık, senaryoda anlatılan olayların 15 Temmuz darbe girişimiyle paralellik arz etmediği gibi, senaryo kahramanlarının paralel devlet yapılanması ile mücadele edildiğini de belirtti.

Savcılık kararında, Necati Şaşmaz ve Mehmet Canpolat hakkında "kovuşturmaya yer yok" kararı verdi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER