SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2014 Pazartesi 20:17

’’24 Kazazedenin Cesedine Ulaşıldı’’

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/24-kazazedenin-cesedine-ulasildi-1482541-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/24-kazazedenin-cesedine-ulasildi-1482541-622x360.jpg
Sabah yaşanan faciada sıcak gelişme!

Sarıyer Rumelifeneri köyü açıklarında batan kaçak göçmen teknesi kazasının ardından 6 kazazedenin sağ olarak kurtarıldığı bildirildi. Yapılan aramalar sonucu 24 kazazedenin cesedine ulaşıldığı belirtildi.


Sarıyer Rumelifeneri köyü açıklarında batan kaçak göçmen teknesi kazasının ardından 6 kazazedenin sağ olarak kurtarıldığı bildirildi. Yapılan aramalar sonucu 24 kazazedenin cesedine ulaşıldığı belirtildi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle; “03 Kasım 2014 tarihinde Rumelifeneri kuzeyinde düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu başlatılan Arama Kurtarma faaliyetlerinde; 18.00 itibariyle 6 kazazede sağ olarak kurtarılmış, 24 kazazedenin cansız bedeni denizden alınmıştır” denildi.

Açıklamada, “Gündüz süresince yürütülen arama kurtarma faaliyetlerine Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan bir Sahil Güvenlik Arama Kurtarma gemisi, 7 Sahil Güvenlik botu, 1 dalış timi, 2 Sahil Güvenlik helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik uçağı ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden 2 bot iştirak etmiştir” ifadelerine yer verildi.

Havanın kararmasına rağmen arama faaliyetlerinin sürdü belirtilerek, “Havanın kararması sebebiyle Arama Kurtarma faaliyetlerine halen 1 Sahil Güvenlik Arama Kurtarma gemisi ile devam edilmekte olup, 04 Kasım 2014 tarihindeki faaliyetlere Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bağlısı gemi/botlar ile devam edilmesi planlanmaktadır. Diğer kurum ve birimler tarafından kayıp olan kazazedelerin kıyıdan aranması faaliyetlerine destek verilmektedir” denildi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Okulda Dehşet ! öğrenci Müdür Yardımcısını Vurdu

SONRAKİ HABER

Ankara Barosu’ndan ziyaret

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.