ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 17:24

Saadet Partisi'nin tövbe şartı

Saadet Partisinin tövbe şartı

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Hasan Bayram Var, partisinin aday adaylık kriterini açıkladı.


Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Hasan Bayram Var, yerel seçimler öncesi AK Parti'li ve CHP’li kişilerin tövbe etmeleri halinde partilerine yapacakları belediye başkan adayı başvurularını kabul edeceklerini söyledi.

Saadet Partisi (SP) Samsun İl Başkanı Avukat Hasan Bayram Var, yerel seçim sürecini değerlendirdi. Her siyasi partinin bulunduğu ildeki bütün belediyeleri kazanma hedefinde olduğunu söyleyen Var, Samsun’un bazı ilçelerinde belediye başkan adaylarını belirlendiklerini açıkladı.

Bu sene temmuz ayında yerel seçim sürecinde görev alacak kesin adayları belirleyeceklerini söyleyen Var, “ Adaylarımız eylül ve ekim aylarında eğitime girecekler. Kamudan istifa edip aday olmak isteyenler olacaktır, bu nedenle SP Genel Merkezi aralık ayı sonuna kadar bekleyerek başvuruları kabul edecektir. Daha sonraki süreçte adaylarımız ve partililerimiz sahaya çıkarak çalışmalara başlayacaktır. Halkımızın karşısına en iyi adayları çıkarmak için çalışacağız. CHP’ye veya AK Parti’ye gönül vermiş ancak milli görüşe hizmet etmek isteyenler olursa tövbe edip gelirse bizim kapımız herkese açıktır ve başvurularını kabul ederiz. Adaylarımızı bu şekilde belirleyeceğiz." dedi.

"MUZAFFER ÖNDER, BAŞKAN YILMAZ'DAN ÇALIŞKANDI"

SP’nin Türkiye’de belediyecilik hizmetlerinde bir devrim yaptığını söyleyen SP İl Başkanı Var, partisinin yönetiminde olan belediyeler hakkında en ufak bir söylentinin bile olmadığını öne sürdü. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı eleştiren Var, “ Vatandaşta ‘Ak Parti’ye oy vermeyeyim de CHP’mi iktidara gelsin’ anlayışı var. Halk horoz dövüşüne kurban gidiyor. Bence rahmetli eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Muzaffer Önder, mevcut yönetimdeki Yusuf Ziya Yılmaz’dan daha çalışkandı. Yılmaz, Batıpark ve Doğupark ile seçimler kazandı. Halkı denizle buluşturdu, sonrasında ise raylı sistem ve denizin kenarına yapılan birçok bina ile ayırdı. Tekkeköy’deki santrallerin kurulmasında Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları olduğu unutulmamalıdır “şeklinde konuştu.

"VAR YEREL YÖNETİMLERE ADAY OLMAYACAK "

Yerel seçimlerde belediye başkan adayı olacak mısınız? Şeklindeki soruyu cevaplayan SP İl Başkanı Hasan Bayram Var şunları kaydetti; “Genel merkez şuaraya aday olacaksınız derse niçin olmayacağını kendilerine söylerim ve bu süreç istişare sonucunda neticelenir. Benim niyetimde aday olmamak var. Ben milletvekili hemde mahalli seçimlerde aday oldum. Ancak SP’de görevli herkes aday gibi çalışacağı unutulmamalıdır “
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER