ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:34

Saadet Partisi'nden Bartın Valisi'ne cevap

Saadet Partisinden Bartın Valisine cevap


Saadet Partisi (SP) Batman İl Başkanı Mehmet Fırat, Saadet Partisi İl Teşkilatı'na ziyarette bulunurken parti il yöneticilerini eleştiren Bartın Valisi'nin, 40 yıl evvelki devlet anlayışıyla hareket ettiğini söyledi.

        Saadet Partisi'nin, halkını bağrına basan devlet erkânı ve mülki amirlerine her zaman gerekli hassasiyeti ve önemi gösterdiğini ifade eden Fırat, partisinin bu tür hakaret içeren söz ve hareketleri hak etmediğini savundu. İl başkan yardımcısı tarafından karşılanan Bartın Valisi’nin kameralar karşısında gösterdiği tepki ve yaptığı konuşmanın Türkiye kamuoyunda şok etkisi yaptığını belirten Fırat, “Bundan dolayı Sayın Vali’nin ilin en büyük amiri olması sıfatıyla Saadet Partisi camiasına karşı üstüne düşeni yapmalı ve bu olumsuzluğu ortadan kaldırmalıdır.” dedi.

        Fırat yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Parti il yöneticilerini ağır sözlerle eleştiren Sayın Vali, 40 yıl evvelki devlet anlayışıyla hareket ederek 'Neden beni il başkanı karşılamıyor?' diyerek ortalığı birbirine katmıştır. 'Ben Cumhurbaşkanlığını temsil ediyorum' diyen Sayın Vali, şunu da unutmamalıdır ki siyasi partiler de halkı temsil etmektedir ve cumhurbaşkanını da bu halk seçmektedir. Kaldı ki Bartın Valisi’nin sözleri ve davranışları birkaç gün evvel Çankaya’da toplanan sayın valilere Cumhurbaşkanı tarafından yapılan tavsiyelere taban tabana ters düşmüştür. Bu talihsiz haberi eminim Sayın Cumhurbaşkanı da izlemiş ve gereğini de yapacaktır.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER