ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:52

Rüzgar esmeyince


Şırnak'ta düzenlenen uçurtma şenliğine katılan 250 öğrenci, rüzgar esmediği için uçurtmalarını uçuramadı.
     Şırnak Gençlik Merkezi'nce Şırnak Şehir Stadyumu'nda düzenlenen etkinlikte dağıtılan uçurtmaları alan 250 öğrenci, rüzgarın aziziliğine uğradı. Rüzgar esmediği için öğrenciler uçurtmalarını havalandıramadılar.
     Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Selahattin Yürenç, uçurtma şenliğini geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, bir dahaki etkinlikte rüzgarın eseceğine inandıklarını söyledi.
     Uçurtmaları İstanbul'dan getirdiklerini kaydeden Yürenç, "250 çocuğumuzu aileleri ve öğretmenleriyle burada topladık fakat rüzgarın azizliğine uğradık. Rüzgar esmediği için uçurtmaları uçuramadık. Üzüldük ama uçurtmaları çocuklarımıza armağan ettiğimiz için rüzgarlı günde istedikleri gibi uçurabilecekler. Uçurtmalarımızı özel bir tasarımla yaptırdık ve İstanbul'dan getirttik. Şırnak halkı ve gençliği için bu tür hizmetlerimiz devam edecek" dedi.
     Öğrencilerden Alev Uğrak, uçurtma uçurmayı çok istediğini belirterek, "Bugünkü etkinlikte çok eğlendik ancak rüzgar esmediği için uçuramadık" diye konuştu.
     Mehmet Küşüm ise ilk defa uçurtma uçurmaya çalıştığını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER