ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 16:36

Rüya Camisi ibadete açıldı

Rüya Camisi ibadete açıldı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, hayırsever işadamları tarafından yaptırılan cami dualarla ibadete açıldı.


 Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı Karamehmet Mahallesi Menteşe Konutları'nda, hayırsever iki işadamı tarafından 6 bin 150 metrekarelik alana 143 metrekare olarak, yörenin mimarisine uygun bir cami yaptırıldı. Sosyal alana da sahip 150 kişilik Rüya Camisi'nin açılışına Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, daire müdürleri ve diğer vatandaşlar katıldı.

Rüya Şirketi Genel Müdürü Ali Rıza Boyacı, açılış konuşmasında, "Bu semtte özellikle ramazan aylarında vatandaşlarımızın, cami eksikliği nedeniyle serzenişleri vardı. Şirket olarak cami yapımına talip olduk. Kasım 2013’te ruhsatını aldık. Orman'a ait 6 bin 150 metrekarelik bu alana, dokuz ay gibi kısa sürede 143 metrekarelik kapalı alanı, 25 metrekare de sosyal alanı olmak üzere 150 kişilik bir cami yaptık. Vatandaşlarımız, ibadetlerini artık kent merkezine gitmeden bu camide yapabilecek." dedi. İl Müftüsü Koçak da 6 bin kişinin yaşadığı mahallede güzel bir mabet yaptırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Burada artık genç yaşlı, kadın erkek bütün vatandaşlarımıza din hizmetini en güzel şekilde sunma gayretinde olacağız. Burada emeği geçen hayırseverlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Açılış töreninde ayrıca Vali Güvençer ve Rektör Harmandar tarafından, hayırsever işadamlarına plaket verildi. Duanın ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek, ilk cuma namazı da kılındı. Daha sonra vatandaşlara ikramda bulunuldu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER