ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:37

Rusya vatandaşlarına vize muafiyet süresinde düzenleme yapıldı


Emniyet Genel Müdürlüğü, Bakanlar Kurulu kararıyla, umuma mahsus pasaport hamili Rusya Federasyonu vatandaşlarının Türkiye’ye yapacakları seyahatlerinde, son 180 gün içinde toplamda 90 günü aşmamak kaydıyla 30 gün olan vizesiz kalış süresinin 60 güne çıkarıldığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülkemize 30 güne kadar ikamet süreli vize muafiyetiyle girmiş olan ve halen ülkemizde bulunan Rusya Federasyonu vatandaşlarının ülkemizden çıkış yapacakları tarih itibariyle vize muafiyet süresi 60 gün olarak uygulanacaktır. Umuma mahsus pasaport hamili Rusya Federasyonu vatandaşlarının, Türkiye’ye yapacakları seyahatlerinde 60 günlük vize muafiyet süresi uygulamasına, önceki yıllardan farklı olarak herhangi bir tarih sınırlandırılması olmadan devam edilecektir.
Rusya Federasyonu vatandaşlarının, Türkiye’de toplam ikamet süresi son 180 gün içerisinde, ilk girişlerinde 60 gün, ikinci girişlerinde 30 gün olmak üzere toplam 90 günü aşmamak kaydıyla turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatleri vizeden muaftır” denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER