ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2016 Cuma 14:07

Rusya ile ABD arasında "Siber Kriz"

Rusya ile ABD arasında "Siber Kriz"

Kremlin Basın Sözcüsü Peskov: Burada gerekli olan, bu hususta konuşmaya son vermektir ya da herhangi bir ispat sunmaktır. Aksi halde, bu oldukça ahlaksızca görünüyor.


Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın ABD seçimlerine siber saldırı ile müdahale ettiği iddialarının ispat edilmesi gerektiğini, aksi halde bu iddianın ahlaksızca olduğunu söyledi.

Rus TASS haber ajansına göre, Peskov Japonya’da Rusya'nın, ABD başkanlık seçimlerine siber saldırı yoluyla müdahale ettiği iddialarına cevap verdi.

Peskov, “Burada gerekli olan, bu hususta konuşmaya son vermektir ya da herhangi bir ispat sunmaktır. Aksi halde, bu oldukça ahlaksızca görünüyor.” dedi.

İlk olarak temmuz ayında Demokrat Parti tarafından gündeme getirilen "Rusya bağlantılı siber saldırı" iddiaları kamuoyunda uzun süre tartışılmıştı. ABD İç Güvenlik Bakanlığı ile Ulusal İstihbarat Direktörlüğü, 7 Ekim'de, Demokrat Parti kurumlarının ve seçim kampanyalarının siber saldırıya uğramasıyla ilgili olarak Rusya'yı "resmen" suçlayan bir açıklama yapmıştı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER