ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 16:35

Rum muhalefet lideri Atina'da


Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin anamuhalefet Demokratik Seferberlik Partisi (DİSİ) lideri ve Rum yönetimi başkanlık adayı Nikos Anastasiadis, Atina'da temaslarda bulundu.
    
Nikos Anastasiadis, Atina'da Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, Başbakan Antonis Samaras ve Parlamento Başkanı Evangelos Meimerakis ile görüştü.
    
Alınan bilgiye göre görüşmelerin ana konusunu Yunanistan ve Güney Kıbrıs'taki ekonomik kriz ile Kıbrıs sorunu oluşturdu.
    
Anastasiadis, Başbakan Samaras ile görüşmesinde, Kıbrıs konusundaki endişeleri ve konuya ilgisi nedeniyle kendisine teşekkür etti. İki ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizle ilgili fikir alışverişinde bulunulan görüşmede Anastasiadis, Samaras'ın ekonomik kriz konusundaki deneyimlerinin önemli olduğunu belirtti.
    
Meimerakis ile görüşmede ise Yunanistan ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi parlamentolarının daha yakın çalışması konusunun gündeme geldiği öğrenildi.
    
Anastasiadis, görüşmelerinde Papulyas, Samaras ve Meimerakis'e üzerinde Kıbrıs adasının bütününün yer aldığı plaketler hediye etti.
    
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER