ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 15:54

Rudozern'den yardım çağrısı

Rudozernden yardım çağrısı


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdullah Karadağ ile bir araya gelen Rudozern Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov, Bursa’dan Rudozern’e destek beklediklerini söyledi.

Bulgaristan'ın Rudozern kenti Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bursa’ya geldi. Tarihi Belediye Binası’nda Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ile görüşen Pehlivanov, Bursa’yı yakından tanıdığını belirterek, Rudozern’deki çalışmalarında Bursa’dan destek beklediklerini söyledi. Pehlivanov, Rudozern’deki bir camiye Bursa’nın destek verdiğini anlattı.

Bursa ile Rudozern arasındaki işbirliği ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini söyleyen Pehlivanov, "Bursa’da kendimi evimde gibi hissediyorum. Akrabalarım ve tanıdıklarım da var. Bursa ile Rudozern arasındaki kültürel ve ticari konularda işbirliğini geliştirelim istiyoruz." dedi.

Pehlivanov, Türk işadamlarının bölgelerinde iş kurmalarını istediklerini de vurguladı.
Başkanvekili Abdullah Karadağ da Bursa’nın birçok ülkeye destek verdiğini ifade ederek, "Son yıllarda soydaşlarımızla sıkı bir ziyaret trafiğimiz, kardeşlik ilişkilerimiz var. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle Balkanlarda yaptığı çalışmalar, yardımlaşmaya sınırların engel olmadığını gösterdi." diye konuştu.

Başkanvekili Karadağ, Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyacı olan herkese destek verdiğini de ifade ederek, Rudozern Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov’a Bursa’ya özgü hediyeler verdi. Ziyarette Pehlivanov’a Rodoplular Derneği Ankara Şubesi temsilcisi Salih Doğan da eşlik etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER