ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:36

RTÜK'ten Hayat TV açıklaması


Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümü, Van'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan, başarıyla dolu 174 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Jandarma Teşkilatının, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletin huzuru ve güvenliğinin sağlanması yönündeki hizmetleriyle Türk ulusunun takdirini kazandığını belirtti.
Alkan, jandarmanın sunduğu hizmetlerin vatandaşlar tarafından doğru şekilde anlaşılması, toplumda suç korkusunun azaltılarak yaşam kalitesinin artırılıp potansiyel suçluların caydırılması, suçun önlenmesi ve kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirmesinin önem arz ettiğine değinerek, "Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olan Türkiye Cumhuriyeti jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir" dedi.
Daha sonra uyuşturucu ve patlayıcı madde aramalarında kullanılan dedektör köpeklerin yaptığı gösteri ile Jandarma Özel Harekat timlerinin gerçekleştirdiği rehine kurtarma operasyonunu ilgiyle izleyen davetliler, jandarmanın kullandığı silah ve teçhizat sergisini gezdi.
Törene Vali Münir Karaloğlu, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, Vali yardımcıları Atay Uslu, Hakan Alkan, Mehmet Özer, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER