ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2012 Perşembe 14:39

RTÜK için 6 aday yarışacak


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), görev süreleri 10 Ocak 2013 tarihinde dolacak üç TRT Yönetim Kurulu üyeliği için altı adayın belirleneceğini duyurdu. TRT Yönetim Kurulu üyeliği için aday olmak isteyenler 6 Aralık Perşembe gününe kadar Üst Kurul’a başvuruda bulunabilecek.

RTÜK’ten yapılan yazılı açıklamada, görev süreleri dolan TRT Yönetim Kurulu üyelerinin yerine Bakanlar Kurulu tarafından atama yapılabilmesi için Üst Kurulca aday belirlenmesi gerektiği belirtildi. Bu kapsamda, Üst Kurul'un 14 Kasım 2012 tarihli toplantısında, görev süreleri 10 Ocak 2013 tarihinde dolacak olan üç TRT Yönetim Kurulu üyeliği için, elektronik ve kitle iletişim; işletme, iktisat veya maliye; sanat veya kültür alanlarının her birinden ikişer aday olmak üzere toplam altı aday belirlenmesinin kararlaştırıldığı duyuruldu.

Açıklamaya göre, TRT Yönetim Kurulu Üyeliği için aday olmak isteyenlerden, 2954 Sayılı Türkiye Radyo ve Televizyon Kanununun 11. maddesinde belirtilen şartları taşıyanlar, 6 Aralık 2012 Perşembe günü saat 18.00’e kadar, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No: 13 06800 Bilkent-Çankaya/Ankara adresine süresi içinde posta ile veya şahsen başvuruda bulunabilecek. Eksik veya usulüne uygun olarak hazırlanmayan belgeyle yapılan müracaatlar ile postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacak. Başvuru tarihi olarak, müracaat dilekçesi ve eklerinin, Üst Kurul evrakına giriş tarihi esas alınacak.

Başvuru için istenilen belgeler ise şöyle: "Adres ve iletişim bilgilerinin yer aldığı başvuru dilekçesi, yasada öngörüldüğü şekilde temayüz edilen branşın da belirtildiği öz geçmiş, TC kimlik numaralı nüfus cüzdanı fotokopisi, postayla yapılacak başvurularda noter tasdikli olmak üzere diploma aslı veya kurumca onaylı sureti, sabıka kaydının bulunmadığına dair yazılı beyan, herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER