ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:43

Rostov’dan Akaydın’a ‘fahri profesörlük’ ünvanı

Rostovdan Akaydına fahri profesörlük ünvanı


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a, Rostov Devlet Ulaşım Üniversitesi Akademi Senatosu tarafından ‘fahri profesörlük’ unvanı verildi. Akaydın, unvanını Rostov’da düzenlenen törende aldı.

Rostov Devlet Ulaşım Üniversitesi Akademi Senatosu, iki şehir arasındaki ilişkilerin gelişmesine verdiği destek, eğitim ve kültür alanlarındaki işbirliğine olan katkısı, bilim adamı kimliği ve belediye başkanlığındaki başarılı hizmetleri nedeniyle Mustafa Akaydın’a ‘fahri profesörlük’ unvanı verdi. Akaydın, unvanını, Rostov Devlet Ulaşım Üniversitesi Rektörü Vladimir Dmitrievic Vereskun’un davetlisi olarak gittiği Rostov’da aldı. Rostov Devlet Ulaşım Üniversitesi’ndeki törende konuşan Rektör Vladimir Dmitrievic Vereskun, 100 yıllık geçmişi bulunan üniversitenin, bu unvanı verdiği 5’inci kişinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın olduğunu söyledi. Vereskun, Rostov ile Antalya arasındaki ilişkilere olan büyük katkılarından dolayı Başkan Akaydın’a bu unvanı layık gördüklerini söyledi.

Rostov Devlet Ulaşım Üniversitesi fahri profesörlük unvanı almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Akaydın, “Bu anlamlı unvan için Rektör Vladimir Dmitrievic Vereskun ile üniversite senatosuna teşekkür ederim.” dedi. Başkan Mustafa Akaydın, Rostov Belediye Başkanı Mikhail Chernishov’u da makamında ziyaret etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER