ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 07:13

Roman vatandaşlar Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı

Roman vatandaşlar Kutlu Doğum Haftasını kutladı


Peygamber Efendimiz’i (SAV) anmak için her yıl Nisan ayında organize edilen Kutlu Doğum Haftası, İzmir’de yaşayan Roman vatandaşlar tarafından da unutulmadı. 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan haftanın ilk günü, Yenişehir semtinde Roman vatandaşların yaşadığı mahallede kutlama programı düzenlendi.

Yenişehir mahallesinde, Kutlu Doğum Haftası kapsamında lokma dağıtıldı, mevlid okutuldu ve çeşitli sohbetler düzenlendi. Etkinlikle ilgili bilgi veren Yehişehir Mahallesi Muhtarı Ali Yangın, “Peygamber Efendimiz’in Kutlu Doğum Haftası 14 Nisan itibariyle başladı. Biz de ilk gün bu mübarek haftayı kutlamak istedik. Mahallemizde sohbetlerimiz olacak. Mevlid ve Kur’an-ı Kerim okunacak. Bu güzel organizasyonları Roman mahallelerimizde daha çok yapmak istiyoruz. Bu konuda bize İzmir il ve Konak ilçe milli eğitim müdürlükleri yardımcı oluyor. Tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyoruz” dedi.

Kutlamaya katılan vatandaşlardan Yunus Karaca da, “Biz bu günleri sürekli görmek istiyoruz. Mahallemizde böyle organizasyonlar devamlı yapılıyor. Bize farklı bakılıyor ama Romanların nasıl güzel insanlar olduklarını bir gelip görseler burada. Romanlar düzgün, güzel insanlar. İnşallah böyle aktiviteler bizim mahallemizde sürekli olacak” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER