ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:53

Roman Kral, 400 Euro'luk tabutla gönderilecek


Romanların Kralı Florin Cioaba için altın tabut isteyen ailesi cenaze işlemleri için gereken 4 bin 750 Euro'ya itiraz etti. Fiyatı fazla bulan aile pazarlıkla fiyatı 2 bin 500 Euro'ya kadar düşürdü.

Antalya'da dün tedavi gördüğü hastanede vefat eden Florin Cioaba'nın cenazesinin ülkesine gönderilmesi sorun oldu. Cenazelerini ülkelerine altın tabutla götürmek isteyen aile, cenaze firmasından önce altın tabut istedi, Antalya'ya bulunamayacağını öğrenince bundan vazgeçerek lüks bir tabutta karar kıldı. Ancak aile cenaze firmasının tabut ve tüm masraflar dahil teklif ettiği 4 bin 750 Euro fiyata itiraz etti. Yapılan pazarlık üzerine cenaze firması fiyatı 3 bin Euro'ya kadar düştü. Ancak aile en fazla bin 500 Euro verebileceklerini söyledi. Cenaze firması ise bu fiyata hizmet veremeyeceğini belirtti. Yapılan sıkı pazarlık sonucu aile 400 Euro'su tabut bedeli olmak üzere Florin Cioaba'nın cenazesinin Romanya'ya gönderilmesi için tüm masraflar dahil 2 bin 500 Euro ödemeyi kabul etti.

HASTANE MASRAFLARINA DA İTİRAZ ETTİLER

Aile, iki gün kaldığı hastanede geçici kalp cihazı takılan, böbrek ve karaciğer yetmezliği nedeniyle makineye bağlanan Florin Cioaba için yapılan masraflara da itiraz etti. Hastanenin tedavi ve uygulanan işlemler için 80 bin lira civarında bir fatura çıkardığı, ailenin bunun 27 bin lirasını ödediği öğrenildi. Ailenin ilk gittikleri özel hastaneye ise 15 bin dolar ödediği belirtildi.

KIZ KARDEŞ KONUŞTU

Florin Cioaba’nın kız kardeşi Gabi Mihai ise hastane bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada ağabeyinin cenazesini ülkelerine götürebilmek için Romanya Konsolosluğu'ndan kendilerine özel bir uçak tahsis etmelerini istediklerini, oradan gelecek sonucu beklediklerini söyledi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ndeki resmi işlemlerin tamamlanmasını beklediklerini, konsolosluğun uçak tahsis etmemesi halinde kendilerinin uçak tutabileceklerini ifade etti. Gabi Mihai, maddi sıkıntıları olmadığını da sözlerine ekledi.

GALVANİZ TABUT KULLANILACAK

Florin Cioaba'nın cenazesinin gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından yarın ülkesine gönderilmesi bekleniyor. Cenaze, uluslararası kurallar gereği galvaniz bir tabutla ülkesine gönderilecek. 400 Euro değerindeki tabutun içinde sadece sünger olacak. Kral Florin Cioaba'nın cenazesi ise takım elbiseyle tabuta yerleştirilecek. Kralın elbisesini ailesinin temin ettiği öğrenildi. Ayrıca kralın yüzü de traş edilerek aileye teslim edilecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER