ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 09:58

Roketle vurulan Kahraman gece defnedildi


Suriye topraklarından ateşlenen roketin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Şükrü Kahraman’ın (43) cenazesi olası provokasyonları önlemek adına gece 03.30’de defnedildi.

Suriye’nin Resulayn ilçesinde PYD ile El Nusra birlikleri arasındaki çatışmalarda ateşlenen roket mermisi, dün Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine düştü. Mermi, Ceylanpınarlı Kahraman ailesinden Şükrü Kahraman’ın ölümüne, Ahmet ve Mehmet Kahraman’ın da yaralanmasına neden oldu. Olay sonrası ilçede gerginlik yaşanmış, polisi taşlayan bir grup, biber gazı ve tazyikli su ile dağıtılmıştı.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, dün akşam saatlerinde Ceylanpınar ilçesinde meydana gelen olayın ardından Mehmet Akif İnan Hastanesi'ne giderek Kahraman ailesini ziyaret etti. Hayatını kaybeden Şükrü Kahraman’ın eşi ile görüşen Vali Celalettin Güvenç, acılı eşe baş sağlığı dileğinde bulundu. Doktorlar, Mehmet ve Ahmet Kahraman’ın ise durumlarının iyi olduğu ve taburcu edildikleri bilgisini verdi.

Vali Celalettin Güvenç, görüşmenin ardından hastanenin morgundan alınan Şükrü Kahraman’ın cenazesini Ceylanpınar ilçesine uğurladı. Ceylanpınar’a getirilen Kahraman’ın naaşı gece 03.30’da defnedildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER