ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:16

Rögarlar patlayınca mahalleyi fareler bastı


 Anadolu Yakası'nda etkili olan sağnak yağış nedeniyle Sancaktepe ve Sultanbeyli'deki bazı ev ve işyerlerini su bastı. Kanalizasyondan çıkan fareler bir mahalleye akın edince, vatandaşlar fareleri süpürge ve sopalarla uzaklaştırmaya çalıştı.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağmur Sancaktepe ve Sultanbeyli'de de hayatı olumsuz etkiledi. Osman Gazi Mahallesi'ndeki Ayazma Deresi aşırı yağış nedeniyle taştı. Rögarların patlaması sonucu çıkan su evlere doldu. Çok sayıda ev ve işyerinde maddi hasar meydana geldi. Belediye ekiplerinin yetişemediği bölgelerdeki vatandaşlar kendi imkanlarıyla su tahliyesi yapmaya çalıştı.

Mahallede fare paniği de yaşandı. Kanalizasyondan çıkan fareler evlere girmeye çalıştı. Fareleri uzaklaştırmak isteyen vatandaşlar da seferber oldu. Ellerine süpürge ve sopa alan vatandaşlar fare avına çıktı. İlginç görüntülerin yaşandığı mahallede taşan sular ençok ördeklerin işine yaradı. Göle dönen bir evin bahçesinde ördeklerin yüzdükleri görüldü. Halen ıslah çalışmaları devam eden Ayazma Deresi üzerinden geçen köprü ve yollar çökme tehlikesine karşı kapatıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER