ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:25

Rize’de yılın annesi seçilecek


Rize Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından bu yıl üçüncüsü yapılacak olan 'Rize Yılın Annesini Seçiyor' etkinliğinin çalışmaları başladı.

Rize Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Hatice Semiz, etkinliğin bu yıl daha geniş kapsamlı olacağını söyledi. Semiz, “Rize Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak; geleneksel hale getirdiğimiz 'Rize Yılın Annesini Seçiyor' etkinliği ile tüm annelerimizin anneler gününü kutlarken, bir yandan da özel bir hikayeye sahip olan fedakar annelerimizin hikayelerini dinlemek ve onların önünde saygımızı ifade etmek istiyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz yıllarda çok özel anneler tanıma fırsatı yakalamıştık. Bu yıl da birbirinden değerli annelerimizi tanımanın ve onların hikayelerini paylaşacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Tüm Rizelilerden, çalışmalarımıza katkı sağlamalarını rica ediyoruz.” dedi.

Etkinliğe katılım şartları hakkında da bilgi veren Semiz, şöyle dedi: “Aday gösterilecek anne Rize il sınırları içerisinde ikamet etmeli, aday gösterilen kişinin kimliği net bir şekilde belirtilmeli, kişinin hangi gerekçe ile yılın annesi olması gerektiği bir paragrafla özetlenmeli, adayı öneren kişinin ve önerdiği anne adayının iletişim bilgileri verilmelidir. Katılım için organizasyon komitesine elektronik ortamdan e-mail yoluyla, yazılı metin ile veya şahsen başvuru yapılabilecek. Başvurular için rizegenclikmeclisi53@hotmail.com ve rizeicingencgirisim@hotmail.com e-mail adresleri kullanılacak. Başvuru için son tarih 30 Nisan 2013 olarak belirlenirken, gönderilen e-mailler ve bizzat başvurular komisyon tarafından incelenerek aralarından 10 anne adayı belirlenecek. Belirlenen adayların isimleri, 2 Mayıs’ta başlayıp 9 Mayıs’ta sona erecek olan internet ortamında ve yüz yüze anketlerle halkın oylamasına sunulacak ve birinci olan anne adayı yılın annesi seçilecek.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER