ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:03

Rize'de "U-20'den 2020'ye Türkiye" konulu panel


Rize'de 53 Gazeteciler Derneği tarafından organize edilen "U-20'den 2020'ye Türkiye" konulu panel yapıldı.

Panel öncesi U-20 gönüllüleri, spor okulları ve vatandaşların katılımyla Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan kortej yürüyüşü yapıldı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde son bulan kortej yürüyüşünün ardından panele geçildi. FİFA Rize Temsilcisi Murat Artan ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğretim Görevlisi İmdat Çakır'ın konuşmacı olduğu panel yoğun ilgi gördü. Panalistler U-20'nin önemi ve ülkemize katkıları gibi birçok konuda bilgiler verdi.

Panelin açılış konuşmasını 53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak yaptı. Bayrak, konuşmasında Rize'nin başarılı sporcu yetiştirme noktasındaki eksikliğine değinerek, "30 yıl önce, benim gençliğimde bugünkü imkanlar yoktu. Toprak sahalarda, kireç içerisinde mücadele edilirdi. O imkansızlıklar içerisinde başarılı sporcular yetişti. Bugün ilimiz çok güzel imkanlara sahip. Ancak iyi yetişmiş, başarılı sporcular çıkartamıyoruz. Gençlerimizden bilgisayarlardan biraz olsun başlarını kaldırıp spora yönelmelerini istiyorum" dedi.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Pehlivan ise konuşmasında, "İlimiz spor alanında çok güzel imkanlara sahip. Gençlerimizin bu imkanlardan istifade ederek ilimize önemli başarılar kazandıracağına inanıyorum. Bir zamanlar U 20 gibi önemli bir organizasyonun ilimizde yapılması hayal bile edilemezdi. Tarihi bir fırsat ile karşı karşıyayız. Bu fırsattan yüzümüzün akı ile çıkıp, diğer 7 il arasında her anlamda en küçük il olmasıza rağmen ortaya koyacağımız başarı ile ilk sırada yer almanın gayreti içerisinde olmalıyız" diye konuştu.

U-20 maskotu Kanki'nin de katıldığı panelde çocuklar Kanki ile fotoğraf çektirmek için birbiri ile yarıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER