ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 13:34

Rize'de internet medyasına eğitim verildi


Rize’de, internet medyacılığı yapan site editörlerine eğitim verildi. Rize 53 Gazeteciler Derneği ile Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak düzenlenen ‘İnternet Medyacılığı Eğitimi’ dernek binasında yapıldı.

Eğitim programına Rize Valisi Nurullah Çakır, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Trabzon İl Müdürü Sadettin Kaşıkçı, Dernek Başkanı Mustafa Bayrak, dernek üyeleri ve ilde internet medyacılığı ile uğraşan site editörleri katıldı. Program öncesi konuşan Vali Çakır, İnternet haberciliğinin artık hayatın her noktasında yerini aldığını ifade ederek, "Önemli olayları artık anında öğrenebilme imkanı buluyoruz. İnternet medyacılığı ile uğraşan kişilerin böyle bir eğitim programı ile kendilerini daha da geliştireceği düşüncesindeyim. Programı düzenleyen dernek üyelerini kutluyorum." dedi.

Programda daha sonra Online Medya Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Sakin tarafından ‘İnternet Medyacılığı’ konulu sunum yapıldı. Sakin, katılımcılara internet gazeteciliği, Türkiye’de ve dünyada internet medyası, internet gazetecilerinin sahip olması gereken özellikler, internet haber sitelerinde olması gereken özellikler, sosyal medya gibi birçok konuda bilgiler verdi.

Sakin, program sonunda katılımcıların sorularını cevapladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER