ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 17:10

Rize'de, firar etmeye çalışan mahkum yakalandı


Rize'de hastanedeki muayenesinin ardından mahkum arabasına bindirilirken firar etmeye çalışan mahkum, yarım saatlik kovalamacanın ardından askerler tarafından yakalandı. Kovalamacada yorgun düşerek baygınlık geçiren bir astsubay ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

    Kalkandere L Tipi Cezaevi'nde yatan 5 mahkum cezaevine ait mahkum arabası ile tedavi amacıyla Rize Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi'ne getirildi. Tedavi sonrası araca bindirildiği sırada karışıklıktan yararlanan mahkum Serkan K., 2 askerin elinden kurtularak kaçmaya başladı. Olayı gören polis ve vatandaşlarda askerlerle birlikte Serkan K.'yi kovaladı. Mahkumun 'dur' ihtarına uymaması üzerine jandarma havaya ateş etti. Sahilde polis ve vatandaşların yardımıyla yakalanan Serkan K. araca bindirilerek cezaevine gönderildi. Bu sırada kovalamaca da yorgun düşen bir astsubay baygınlık geçirdi. Ambulansla Rize Devlet Hastanesi'ne getirilen astsubayın sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

    Firar girişiminde bulunan Serkan K.'nin cinayet ve dolandırıcılık suçlarından sabıkası olduğu, Samsun'dan Rize'ye nakledildiği öğrenildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER