ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 17:25

Rize'de bir dükkana "Rabia" adı verildi


Rize'de bir esnaf, Mısır'da darbe karşıtı direnişe destek vermek amacıyla dükkanına "Rabia" ismini verdi.

Eminettin Mahallesi'nde balıkçılık yapan Sultan Aksu, "Okyanus" olan dükkanının adını, darbe karşıtı direnişin sembolü haline gelen "Rabia" işaretinden esinlerenek değiştirdi. Aksu, "Rabia" işaretini dükkan tabelasına yerleştirdi.

Aksu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Rabia" adını, Mısır halkının demokratik mücadelesini desteklemek amacıyla iş yerine verdiklerini belirterek, "Mısır'da yaşanan olaylardan çok etkilendik. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda çok duyarlı olduğunu biliyoruz. Başbakanımızın, her yerde Rabia işareti yapmasından da etkilenerek dükkanın ismini 'Rabia' olarak değiştirdik" dedi.

Mısır halkı için hiçbir şey yapamadıklarını ifade eden Aksu, "Oradaki insanlara haksızlık yapılıyor ve dünya bunu seyrediyor. Sadece Başbakanımız 'one minute' dedi. Yapanlar, edenler belli. Mısır'da yaşanan haksızlığa tahhamül edemediğimiz için 'Rabia' dedik. Başka bir amacımız yok" diye konuştu.

Dükkana bu ismi vererek yaşanan drama dikkati çekmek istediklerini ifade eden Aksu, olumlu tepkiler aldıklarını, yaptırdıkları tabela ile katliamı unutturmamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Aksu, daha sonra dükkanın önünde "Rabia" işareti yaparak fotoğraf çektirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER