ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 10:47

Rize’de 30 arıcıya 600 kovan

Rizede 30 arıcıya 600 kovan


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından finanse edilen 'Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü' projesi kapsamında Rize'nin Çayeli ilçesi Senoz Vadisi'nde organik arıcılık kapsamında 30 arıcıya 600 kovan ve 30 arı kışlatma tezgahı hibe edildi.

Kovan dağıtımı sırasında konuşan Vali Nurullah Çakır, Rize'nin çok şanslı olduğunu belirterek, "İlimizin markalaştırmış olduğu değerleri var. Rize'deki arıcılarımızın bu anlamdaki samimiyet ve gayretleri ve özellikle de bu konuda dirayetli davranmaları bölgemizi yaylalarıyla, zenginliğiyle biraz daha öne çıkartıyor." dedi.

Vali Çakır, "Bizim markalaşmış ballarımız var. Sadece Arıcılar Birliğimiz, Anzer balımız değil, bunun yanında markalaşmış ürünlerimiz de var. Arıcılığın yanı sıra birçok yönüyle kıymetli değerlerimiz var. Üzümümüz, yaylada yetişen bitkilerimizi de bunlara dahil edebiliriz. Artık bu ürünlerimizi biraz daha sanayi ürünü haline getirerek, markalaştırarak ve pazarlama tekniklerini kullanarak daha iyi noktalara taşıma durumundayız." şeklinde konuştu.

    Daha sonra 600 adet kovan ve arı kışlatma tezgahları çiftçilere verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER