ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:17

Rize TÜBİTAK yarışmasında 21 proje ile temsil edilecek


Türkiye genelinde TÜBİTAK tarafından organize edilen ortaöğretim öğrencilerine yönelik 44. Proje Yarışması 12 ayrı bölgede yapıldı. Rize Özel Kopuzlar Şahika Lisesi ve Şahika Fen Lisesi, TÜBİTAK Erzurum Bölge Proje Yarışması'na 21 proje ile katıldı.

Erzurum bölgesi TÜBİTAK proje jürisinin değerlendirmeleri neticesinde 112 proje birinci aşamayı geçti. Aşama atlayan projeler Erzurum’da 26-28 Mart 2013 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Teknokent Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezinde sergilenecek. Erzurum’da 29 Mart’ta yapılacak değerlendirme ve ödül töreniyle, alanında ilk üçe giren projeler daha sonra TÜBİTAK Erzurum Bölgesi’ni temsilen Ankara’da yarışacak.

Rize Özel Kopuzlar Şahika Lisesi ve Şahika Fen Lisesi Okul Müdürü İlhami Dülgeroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biyoloji, fizik, kimya, bilgisayar, coğrafya ve psikoloji branşlarında 7 proje birinci aşamayı geçerek yarışmaya hak kazandı. Okulumuz Erzurum’a en çok projesi çağrılan iki okuldan biri olma başarısını gösterdi. Proje çalışmalarında emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden kutlar başarılarının devamını dilerim.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER