ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:34

RİSİAD ve KARGİD, Arsin OSB’yi ziyaret etti


Rize Sanayici ve İşadamları Derneği (RİSİAD) Başkanı Mustafa Külünkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) yönetimi ile Arsin OSB’yi ziyaret etti.

    RİSİAD ve KARGİD üyeleri, Rize’nin Kalkandere ilçesinde 550 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Rize Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hakkında örnek teşkil etmesi açısından yerinde bilgi almak, incelemek ve tespitler yapmak üzere Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Başkan Külünkoğlu ve beraberindekiler Arsin Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Hakkı Yazıcı’dan OSB hakkında bilgi aldı.

    Müdür Hakkı Yazıcı, Arsin OSB’nin bazı konularda artık ihtiyaca cevap vermekte zorlandığını, Rize’ye yapılmakta olan OSB’nin en az 50 yıllık planlanması gerektiğini söyledi. Müdür Yazıcı, “Arsin OSB 1985 yılında kurulmuştur. OSB’lerin altyapısı çok iyi planlanmalı. Özellikle enerji hatları yer altında olmalı. Ve enerji kapasitesi özellikle uzun vadeli planlanmalı. En az 50 yıllık hizmet verecek şekilde planlanmalı. Şuanda firmalarda 4 bin kişi çalışmakta ve bunların bin kişisi bayandır.” dedi.

    Mustafa Külünoğlu ise “Arsin OSB ziyaretimiz çok faydalı oldu. Bizler de aldığımı bilgileri yetkilerle paylaşarak yapılacak OSB’nin en uygun şekilde yapılmasına katkı sağlamak istiyoruz. Zaten uzun uğraşlar sonucu yapılacak olan OSB’nin en kullanışlı şekilde yapılması gerekmektedir. Bir daha enerji, su, iletişim ve benzeri altyapı hizmetleri ile uğraşılmaması gerekir. Örneğin enerji hatlarının yeraltından olmasının çok önemli olduğu belirtildi. Onun için bu tür şeylere dikkat ederek en rantabl şekilde yapılması gerekir.” diye konuştu..

    KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş da RİSİAD Başkanı ve üyelerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyaretin 2 il arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine zemin hazırlayacağını ayrıca yapılan ziyaretin hem KARGİD hem de RİSİAD adına yeni kazanımlar doğuracağını ifade etti. Altıntaş, dernekler arası iş birliği ve güç birliğinin toplumsal bütünleşmeyi de hızlandırdığını belirterek yeni yatırım kaynakları bulmak ve iş hacmini artırmak için farklı bölgelerden daha çok iş adamıyla tanışmak ve deneyimlerini paylaşmak adına bu tür toplantıların önemli olduğunu vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER