ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 11:39

Rezidans inşaatında bir ölüm daha

Rezidans inşaatında bir ölüm daha

Kadıköy’de bir rezidans inşaatının 14’üncü katındaki iskelenin çökmesiyle demir ve kalasların altında kalan 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti.


Kadıköy'de bir inşaatın 14'üncü katında iskelenin çelik demir ve tahta parçaları şantiye bahçesinde işçinin üzerine düştü.

Olayda işçi yaşamını yitirirken arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. Olay, Kozyatağı Değirmen Sokakta'ki bir rezidansın inşaatında saat 09.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre işçiler işe başladıktan kısa bir süre sonra yüksek bir gürültü duyuldu. İnşatta 14’üncü katında yapılan kalıp sökme çalışması sırasında iskelenin çökmesiyle 22 yaşındaki inşaat işçisi Sezer Karakaş demir ve kalasların altında kalarak hayatını kaybetti.

Parçaların düştüğü yere giden işçiler bir arkadaşlarının malzemelerin altında kaldığını gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri, işçinin öldüğünü belirledi.Sezer Karakaş'ın ölüm haberi işçileri yasa boğdu. İşçiler şantiye bahçesinde ağlamaya başladı. Bazılarının kendinden geçtiği görüldü. Polis ölümle sonuçlanan olayla ilgili çalışma başlattı. İnceleme devam ediyor.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER