ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:15

Reyhanlı'nın 1 numaralı zanlısı yakalandı

Reyhanlının 1 numaralı zanlısı yakalandı

Reyhanlı'daki bombalı saldırıların faillerinden N.E'nin yakalandığı bildirildi.


Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıların planlayıcısı olduğu iddia edilen N.E'nin yakalandı bildirildi.

Reyhanlı'daki bombalı saldırıların planlayıcısı olduğu iddia edilen N.E'nin Hatay'ın Yayladağı ilçesi Güveççi köyü sınırı yakınlarında polis ve 3. Hudut Tabur Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu yakalandığı öğrenildi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs tarihinde gerçekleşen bombalı saldırıların asli faillerinden olduğu değerlendirilen N.E'nin güvenlik ve istihbarat birimlerinin yoğun çalışması sonucu yakalandığını belirtti.

Lekesiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün saat 23.00 sıralarında Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında, aranmakta olan N.E'nin sınırı geçmeye çalışırken yakalandığını söyledi.

Güvenlik ve istihbarat birimlerinin yoğun ve titiz çalışması sonucu yakalanan N.E'nin sorgusunun devam ettiğini ifade eden Lekesiz, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Bu arada konuyla ilgili valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada da "11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Reyhanlı İlçemizde gerçekleşen iki ayrı patlama olayının asli faillerden olduğu değerlendirilen ve halen aranmakta olan ilimiz nüfusuna kayıtlı N.E. isimli şahıs; güvenlik birimlerimizin titiz ve yoğun çalışmaları sonucu 10 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında ilimiz Yayladağı ilçesinden sınırı geçmeye çalışırken yakalanmıştır" ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER