ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:25

"Reyhanlı'daki zarar 10 milyon TL"


 Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen saldırının maddi kaybının 10 milyon liranın üzerinde olduğu belirtildi.

Reyhanlı'da 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü meydana gelen iki ayrı patlamanın ardından hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nihat Kılıç, iş yerleri ve evlerdeki maddi hasarın 10 milyon liranın üzerinde olduğunu söyledi. Kılıç, yaptığı açıklamada, "Kamu kurum görevlileri, ilçede patlamadan dolayı zarar görev bina, iş yeri ve evlerde çalışmalarını sürdürüyor. Maddi hasarın 10 milyon liranın üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Çalışmalar tamamlanınca asıl bilanço ortaya çıkacaktır." dedi. Kılıç, ilçede hasar gören bina ve iş yeri sayısının da 1.200 olduğunu aktardı.

İKİNCİ PATLAMANIN OLDUĞU YERE ANIT TALEBİ

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nihat Kılıç, ikinci patlamanın olduğu PTT yakınında yıkılan binaların bulunduğu alana şehitler anısına bir anıt yapılmasını talep ettiklerini söyledi. Kılıç, "Sivil toplum kuruluşları ve halktan gelen talep üzerine ikinci patlamanın olduğu alana şehitler anısına bir anıt yapılması yönündeki talebimizi, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'e ilettik. İş yeri sahipleri ile de görüşerek 'şehitler anıtı' yapılmasını sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Patlamanın olduğu yere '11 Mayıs Reyhanlı Şehitleri Anıtı' yapılmasını isteyen Reyhanlılılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Doğru ise o gün için 'ulusal yas' ilan edilmesini talep etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER